Aktualności

Wypowiedzi piłkarzy po meczu Widzew Łódź - Polonia Warszawa

Po bezbramkowej pierwszej połowie w drugiej części spotkania obie drużyny przełamały ofensywną niemoc, a górą ostatecznie, po zwycięstwie 2:1, byli łodzianie. Jak sobotni mecz ocenili piłkarze gospodarzy?

Mateusz Możdżeń: Wydaje mi się, że mieliśmy w tym meczu dużo kontroli, więcej niż w poprzednich sparingach. Pogoda dopisała, boisko było dobrze przygotowane. Piłkarsko może brakowało jeszcze trochę konkretów, ale na pewno te dwie nasze bramki po przerwie dobrze oddają przebieg spotkania. Widać, że Polonia miała swój pomysł na grę, grała od tyłu, nie bała się ryzyka. Miało to niewątpliwie pozytywny wpływ na odbiór meczu. Przez to też my musieliśmy się bardziej postarać, a nie ograniczać tylko do zamykania konkretnych stref i szukania błędów przeciwnika. Trzeba było się sporo wysilić, żeby zdobyć piłkę.

Przemysław Kita: Czułem się w tym meczu ogólnie dobrze. Wczoraj miałem luźniejszy dzień, nie pojechałem na sparing, co na pewno pomogło mi lepiej odnaleźć się na boisku dzisiaj. Poza tym przed nami dużo sparingów i okazji do wykazania się, więc na pewno nieobecność w Grodzisku nie była problemem. Z częścią kolegów wcześniej graliśmy, więc wiedzą co potrafię, z innymi się cały czas zgrywamy i wychodzi to chyba coraz lepiej.

Michael Ameyaw: Nogi po wczorajszym sparingu nie były lekkie, ale ważne, że dzisiaj wybiegaliśmy kolejną ważną jednostkę treningową. Cieszy zwycięstwo, bo piłkarz musi mieć ambicję wygrywania w każdym meczu. Nieważne czy to sparing, czy spotkanie ligowe. Gra to najprzyjemniejsze, co może być. Tak jak mówi nam trener w szatni, najgorszy mecz jest lepszy niż najlepszy trening, dlatego przygotowujemy się w taki właśnie sposób.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 24.02.2021

Trening 24.02.2021

Tabela rozgrywek

8 Odra Opole 24
9 Puszcza Niepołomice 23
10 Chrobry Głogów 22
11 Widzew Łódź 22
12 Korona Kielce 21
13 Stomil Olsztyn 20
14 GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 16
Pełna tabela