Aktualności

Współpraca z najlepszymi drogą do sukcesu

Odradzający się Widzew Łódź szuka najlepszych rozwiązań organizacyjno-sportowych. Dotyczy to również planów budowy Akademii, która będzie ważnym elementem strategii klubu.

W związku z tym w niedzielę doszło do spotkania prezesa Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź Tomasza Stamirowskiego i przewodniczącego Rady Nadzorczej Widzew Łódź SA Remigiusza Brzezińskiego z Mateuszem Dróżdżem, prezesem Zarządu Zagłębia Lubin SA. Klub z województwa dolnośląskiego od lat uchodzi za jeden z najlepiej zarządzanych w kraju, a jedną z jego mocnych stron jest prężnie działająca Akademia Piłkarska. Do wychowanków Zagłębia należy chociażby zawodnik włoskiego SSC Napoli, Piotr Zieliński, który doczekał debiutu w piłkarskiej Reprezentacji Polski.

- Miło nam było gościć w naszym klubie prezesa Zagłębia Lubin i chętnie skorzystamy z przekazanego nam zaproszenia do wizyty w Lubinie i możliwości przyjrzenia się funkcjonowaniu Akademii Zagłębia, które od dawna stawiane jest za wzór organizacyjny. A to nie pozostaje bez wpływu na dobre wyniki sportowe i dopływ młodych talentów do pierwszego zespołu - przyznał Tomasz Stamirowski, prezes Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź.

- Jestem pewien, że współpraca z Zagłębiem może być korzystna dla obu stron. Ostatnie lata, czyli czas reaktywacji Widzewa, pokazały, że jego siła z miesiąca na miesiąc rośnie, podobnie jak zainteresowanie zewnętrzne klubem. Chcemy podpatrywać lepszych od nas, ale też nie mam wątpliwości, że Widzew w tej chwili jest już w stanie zaoferować partnerom z wyższych lig wiele cennych doświadczeń. Możemy uczyć się od siebie i razem rozwijać tak, by w przyszłości nasza boiskowa rywalizacja sportowa stała na jak najwyższym poziomie, mając pozytywny wpływ na całą polską piłkę. Cieszę się, że doszło do tego spotkania - zaznaczył Remigiusz Brzeziński, przewodniczący Rady Nadzorczej Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Olimpia Elbląg - Widzew Łódź 17.08.2019

Olimpia Elbląg - Widzew Łódź 17.08.2019

Tabela rozgrywek

4 Znicz Pruszków 9
5 Stal Rzeszów 9
6 Olimpia Elbląg 8
7 Widzew Łódź 7
8 GKS Katowice 6
9 Błękitni Stargard 6
10 Górnik Łęczna 5
Pełna tabela