Aktualności

Wokół meczu ze Skrą Częstochowa

To był bogaty w wydarzenia nie tylko na boisku piątkowy wieczór w Sercu Łodzi. Na murawie piłkarze odnieśli efektowne zwycięstwo, które z trybun oklaskiwali przedstawiciele różnych pokoleń byłych trenerów i piłkarzy RTS-u, a przede wszystkim liczne grono najmłodszych kibiców Widzewa.

Dzieciaki rządzą na trybunach

Już o tym pisaliśmy, ale takimi wydarzeniami warto chwalić się jak najczęściej. Jedną piątą ponad 16-tysięcznej widowni na meczu ze Skrą stanowili najmłodsi kibice łódzkiej drużyny, którzy zasiedli na trybunach w liczbie 3250 osób! Na stadionie pojawiły się grupy dzieci przystrojonych w czerwono-biało-czerwone barwy z 26 fanklubów, 6 grup Młodego Widzewa, a ponadto z grup zaproszonych przez klub, OSK “Tylko Widzew” oraz MAKiS. Oby jak najczęściej najmłodsi fani tak licznie byli obecni w Sercu Łodzi.

Przeżyjmy to jeszcze raz

Ponad trzy tysiące młodych kibiców mogło przed meczem zobaczyć na żywo bohaterów starszego pokolenia sympatyków Widzewa – drużynę, która 25 lat temu wywalczyła awans do europejskiej Ligi Mistrzów. Na jubileuszowe spotkanie stawiła się większość piłkarzy grających w Widzewie w 1996 roku oraz trenerzy, działacze i pracownicy klubu. Było spotkanie w Muzeum Widzewa, uroczyste odsłonięcie tablicy, a następnie wspólne oglądanie meczu ze Skrą w specjalnej loży. Z tej okazji Widzew uhonorował wszystkie zaproszone osoby pamiątkowymi medalami oraz upominkami, a kibice mogli nabyć okolicznościowe programy i szaliki.

Urodzinowa wizyta trenerskiej legendy

Przy okazji meczu ze Skrą stadion odwiedzili nie tylko piłkarze słynnej drużyny trenera Franciszka Smudy. Po raz kolejny do Serca Łodzi zawitał również Bronisław Waligóra, legendarny szkoleniowiec Widzewa, który prowadził czerwono-biało-czerwonych między innymi w słynnych meczach z Manchesterem City w Pucharze UEFA, a później z kolejnym pokoleniem Widzewiaków wywalczył jak dotąd jedyny w historii klubu Puchar Polski. Bronisław Waligóra przyjechał na Widzewa dzień przed swoimi 89. urodzinami. Panie trenerze, jeszcze raz wszystkiego najlepszego i… Widzewskiego!

Od pierwszej minuty i z pierwszymi golami

Sam mecz ze Skrą miał kilka smaczków. Po raz pierwszy od początku spotkania w zespole Widzewa zagrał Mattia Montini, który wcześniej wchodził do gry z ławki rezerwowych. Z kolei dla Radosława Gołębiowskiego mecz z częstochowianami miał swój podtekst, bo przecież ten pomocnik przyszedł do Widzewa właśnie z klubu spod Jasnej Góry. Jakby tego było mało, to w piątkowym spotkaniu swoje premierowe gole w oficjalnych występach dla RTS-u strzelili Paweł Zieliński (na zdjęciu powyżej) i Kacper Karasek.

Najwyżej od blisko dwóch lat

Wygrywając 4:0 ze Skrą łodzianie odnieśli najwyższe zwycięstwo w bieżącym sezonie. Ostatnio równie efektowną wygraną czerwono-biało-czerwoni zanotowali równo 22 miesiące temu, gdy 24 listopada 2019 roku w spotkaniu II ligi w identycznych rozmiarach pokonali Bytovię Bytów. Warto odnotować też bardzo dobrą skuteczność drużyny trenera Janusza Niedźwiedzia w meczach u siebie. W sezonie 2021/2022 w sześciu dotychczasowych domowych spotkaniach strzelili łącznie 18 goli, co daje średnią 3 bramek na mecz rozgrywany w Sercu Łodzi. Oby ta skuteczność została podtrzymana również w kolejnych spotkaniach o ligowe punkty.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela