Aktualności

Wokół meczu z Podbeskidziem

Ostatni mecz w tym sezonie i ostatni w pierwszej lidze. Widzew wykonał zadanie i zagra w Ekstraklasie!

8 długich lat...

Dokładnie tyle czasu czekaliśmy na powrót do piłkarskiej elity. Widzew Łódź ostatni raz występował na najwyższym poziomie rozgrywkowym w sezonie 2013/14. Spadek do pierwszej, a potem upadek i Reaktywacja. Następnie rok w czwartej lidze, po dwa lata spędzone na drugim i trzecim szczeblu rozgrywkowym, a potem dwa sezony na zapleczu Ekstraklasy. To była kręta i wyboista droga, którą przeszliśmy wspólnie. Wracamy tam, gdzie nasze miejsce.

Mistrzowskie emocje - zobacz I galerię z meczu Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała [KLIKNIJ]

"Nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce"

Słowa Bartłomieja Pawłowskiego najlepiej opisują to, co stworzyli wczoraj kibice w Sercu Łodzi. Zainteresowanie biletami było ogromne i z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że gdyby stadion Widzewa miał 30 tysięcy miejsc, to też wypełniłby się po brzegi. Gościliśmy kibiców z różnych zakątków Polski. Byli nawet tacy, którzy na mecz podróżowali samolotem, co po raz kolejny pokazuje, jak wiele znaczy Widzew Łódź dla swojej kibicowskiej społeczności.

 

Złota piłka dla Marka Hanouska

Plakat z takim hasłem przygotowali wczoraj kibice, a nasz czeski pomocnik już w piątej minucie spotkania udowodnił, że zasługuje na najwyższe laury. Odbiór na własnej połowie, kilkudziesięciometrowy rajd z piłką i prostopadłe podanie do Bartka Pawłowskiego, który golem na 1:0 przeniósł kibiców do piłkarskiego nieba. Również Marek został przez kibiców wybrany Zawodnikiem Meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, w plebiscycie organizowanym we współpracy z firmą ET Promo.

Foto-kulisy - przeżyjmy to jeszcze raz [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Symboliczny moment

Władze Fortuna 1 Ligi i Polskiego Związku Piłki Nożnej przygotowały dla czerwono-biało-czerwonych puchar za awans do PKO BP Ekstraklasy. Nagrodę odebrał Mariusz Rachubiński, wychowanek Widzewa i pierwszy kapitan po Reaktywacji Klubu. Były napastnik wręczył wyróżnienie obecnemu kapitanowi, Danielowi Tanżynie, a drużyna mogła rozpocząć świętowanie.

 

Powrót do elity

Piłkarze na ceremonię założyli specjalne koszulki z napisem "Powrót do elity". Dokładnie takie same kibice mogli kupić w oficjalnym sklepie Widzewa. Na zewnątrz ustawiały się kilkudziesięciometrowe kolejki, a najpopularniejsze rozmiary wyprzedały się w mgnieniu oka. Trykoty, szaliki oraz flagi z okazjonalnym hasłem wciąż można zamawiać przez internet i odebrać w ciągu kilka dni. Niedługo gadżety ponownie zawitają do stacjonarnego sklepu Widzewa Łódź.

Wyjątkowe koszulki z przesłaniem dla swojego zespołu przygotował również sztab pierwszej drużyny. Znalazły się na nich nazwiska wszystkich zawodników, którzy byli w kadrze meczowej w trakcie sezonu, a także hasła "You'll Never Walk Alone" i "Zawsze w 12".

III galeria zdjęć z meczu 34. kolejki Fortuna 1 Ligi [ZOBACZ]

Czysta radość

Euforia po końcowym gwizdku, gdy tysiące kibiców w spontanicznej reakcji wbiegło na płytę boiska, to obrazek, który zostanie z nami na zawsze. Tsunami radości zalało murawę. Ekstaza, pasja, spełnienie - brakuje słów, żeby opisać emocje towarzyszące fanom łódzkiej drużyny, dlatego posłużymy się słowami słynnej piłkarskiej reklamy Sky Sport: "We know how you feel about it. Because we feel the same".

Widzewskie legendy na trybunach

W Sercu Łodzi, wśród ponad 18 tysięcy kibiców, nie mogło zabraknąć ważnych dla widzewskiego środowiska postaci. Władze Klubu z honorami przyjęły byłych trenerów-seniorów Widzewa - Bronisława Waligórę i Władysława Żmudę, którzy prowadzili łódzki Klub do największych sukcesów. Nie zabrakło członków Koła Seniora RTS, Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy Widzewa Łódź i zasłużonych zawodników, takich jak Leszek Iwanicki. Były piłkarz po raz pierwszy odwiedził nowy stadion przy al. Piłsudskiego 138 oraz klubowe Muzeum. Mecz obserwowali również młodsze pokolenie byłych piłkarzy czterokrotnego mistrza Polski: Maciej Kazimierowicz, Michał Czaplarski, Kacper Falon i Marcin Kozłowski, którzy w przeszłości dołożyli swoją cegiełkę do odbudowy Klubu. Zawodom przyglądał się również Paweł Brożek, legendarny piłkarz Wisły Kraków, a obecnie skaut "Białej Gwiazdy".

Rekordowe studio WidzewTV

Niedzielne pasmo studia klubowej telewizji WidzewTV obejrzało rekordowe 40 tysięcy kibiców. Przed meczem w studiu WidzewTV w towarzystwie Jakuba Dyktyńskiego i Andrzeja Rybskiego zasiedli Przemysław Cecherz, który był szkoleniowcem Widzewa Łódź w III lidze, oraz Bartłomiej Konieczny, reprezentujący barwy czterokrotnego mistrza Polski w latach 2005-2007. Za komentarz tradycyjnie odpowiadali Antoni Figlewicz i Marcin Łagiewski, a po zakończeniu zwycięskiego spotkania widzowie mogli oglądać obrazki z widowiskowej fety na murawie Serca Łodzi.

WSPIERAJ WIDZEWTV [KLIKNIJ]


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Prezentacja Autokaru 28.06.2022

Prezentacja Autokaru 28.06.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 77
2 Widzew Łódź 62
3 Arka Gdynia 61
4 Korona Kielce 56
5 Odra Opole 51
6 Chrobry Głogów 50
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela