Aktualności

Wokół meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie

Wysoka wygrana, dzień z Akademią Widzewa, ponowny najazd dzieciaków z całej Polski i debiutancki gol włoskiego napastnika - całkiem sporo działo się wokół boiska w trakcie meczu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy Widzewem Łódź a GKS-em 1962 Jastrzębie.

Strefa pełna atrakcji

Kibice zmierzający na stadion mogli skorzystać z rozstawionych stanowisk gastronomicznych i dwóch punktów sprzedaży oficjalnego sklepu Widzewa Łódź. Swoje drzmi otwarte miało też Muzeum Widzewa, które w dniu meczowym działa od ok. trzech godzin przed spotkaniem do jego startu. Oprócz tego mini boiska treningowe rozstawili trenerzy Młodego Widzewa, a także pojawiły się punkty z atrakcjami od firm Helios, Canal+ oraz Immergas. Przed i w trakcie spotkania dzieci mogły robić sobie zdjęcia z Widzewskim Wilkiem, który nie szczędził sobie trudu i rozdawał młodym kibicom czerwono-biało-czerwone gadżety.

Inicjatywa obywatelska przy Piłsudskiego

W dniu meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie pod Sercem Łodzi zorganizowano zbiórkę podpisów pod projektem "W cieniu Serca Łodzi - ciąg ławek oraz szpaler drzew przy Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego 138" w ramach IX edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Głosy zbierali wolontariusze z grupy Razem Trenujemy Sport, a także zarząd Widzewa Łódź w osobach prezesa Mateusza Dróżdża i wiceprezesa Michała Rydza. Kibice mogą wspierać inicjatywę do 29 października za pośrednictwem internetowego formularza, a także wypełniając karty do głosowania w oficjalnym sklepie Widzewa Łódź. Więcej informacji tutaj [KLIKNIJ].

Serce pompuje krew... dzięki kibicom Widzewa!

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego w niedzielnym meczu jeden z fanów czterokrotnego mistrza Polski pojawił się na murawie, by podziękować widzewskiej społeczności za akcję oddawania krwi na rzecz ratowania jego życia. Mobilizacja miała miejsce w marcu i przyniosła sukces, dzięki czemu jeden z nas może cieszyć się życiem i dopingować swój ukochany Klub.

Młodzież z nagrodami

Siedmiu młodych zawodników z poszczególnych roczników Akademii Widzewa otrzymało przed meczem statuetki za wygraną w plebiscycie na Piłkarza Rundy za wiosnę sezonu 2020/21, organizowanego we współpracy z OSK "Tylko Widzew". Oprócz nich wyróżniono piłkarzy z kategorii U16 i U-17, którzy zwyciężyli w swoich rozgrywkach wojewódzkich, a juniorzy młodsi uzyskali promocję do Centralnej Ligi Juniorów. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj [KLIKNIJ].

Piłkarze Akademii przed meczem włączyli się w działania charytatywne. Razem z kibicami zbierali pieniądze na rzecz Leona Grzywy - 6-miesięcznego chłopca z Łodzi, który walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni typu 1 (SMA 1). Dziecku pomóc może podanie najdroższego leku świata, który kosztuje 9,5 mln zł. Zbiórka środków prowadzona jest także poprzez portal SIEPOMAGA.

Julek podwójnie doceniony!

Przed rozpoczęciem meczu na murawie czekała podwójna nagroda dla Juliusza Letniowskiego. Najpierw pomocnik Widzewa Łódź otrzymał statuetkę i symboliczny czek na kwotę 1000 zł  za zwycięstwo w plebiscycie na Zawodnika Meczu ze Skrą Częstochowa. Na podobnych zasadach organizowany jest oficjalny konkurs Fortuna 1 Ligi, w którym kibice i przedstawiciele wszystkich klubów mogą wybierać najlepszego zawodnika rozgrywek w danych miesiącu. We wrześniu najlepiej oceniono grę Letniowskiego, który otrzymał 10 tysięcy złotych do wykorzystania na wskazany przez siebie cel charytatywny. Pomocnik zdecydował się przekazać środki na leczenie chorego na SMA Leona Grzywy!

Forza Widzew!

Co raz lepiej na boisku radzi sobie Mattia Montini. Włoch do protokołu meczowego wpisał się już w swoim trzecim występie w barwach Widzewa, notując asystę przy golu Karola Danielaka w spotkaniu przeciwko GKS-owi Tychy w 9. kolejce Fortuna 1 Ligi. Minęły trzy tygodnie i Mattia może cieszyć się już z premierowego trafienia dla czerwono-biało-czerwonych. 29-latek w 33. minucie wykorzystał wrzutkę Dominika Kuna i podwyższył prowadzenie gospodarzy. W drugiej części gry Montini zaliczył nieformalną asystę, w sprytny sposób przepuszczając piłkę w polu karnym, którą mocnym uderzeniem wpakował do siatki Karol Danielak. Nic dziwnego, że kibice czterokrotnego mistrza Polski wybrali Włocha Zawodnikiem Meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie, w plebiscycie organizowanym we współpracy z Firmą ET Promo.

Kolejna dziecięca inwazja

Powoli tradycją staje się opisywanie akcji Klubu i kibiców Widzewa, którzy ściągają do Serca Łodzi rzesze małoletnich fanów futbolu. W niedzielę na trybunie B zasiadło ponad 700 dzieci z Alekandrowa Łódzkiego, Mniszkowa,  Pabianic, Skierniewic, Tuszyna i Warty, a także z Sochaczewa i Końskich, położonych odpowiednio w województwach mazowieckim i świetokrzyskim. Przed meczem część wycieczek odwiedziła Muzeum Widzewa, gdzie mogła poznać dzieje 111-letniego Klubu, a po wejściu na stadion przyszedł czas na "gwóźdź programu", a dzieci i młodzież zapoznały się z niepowtarzalną atmosferą Serca Łodzi. Dziękujemy wszystkim kibicom za zaangażowanie i organizację przyjazdu młodych widzewiaków!

Twierdza obroniona

Komplet wygranych, średnia zdotych goli na poziomie trzech trafień przypadających na jedno spotkanie - tak w skrócie przedstawiają się dokonania drużyny trenera Janusza Niedźwiedzia w meczach rozgrywanych w Sercu Łodzi w tym sezonie. Widzewiacy w meczu z GKS-em 1962 nie ustrzegli się błędów, ale byli dojrzalsi i na koniec mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów. Pracowała na to cała drużyna, w której już szesnastu zawodników cieszy się z gola w obecnych rozgrywkach.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 41
2 Widzew Łódź 38
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 ŁKS Łódź 29
Pełna tabela