Aktualności

Wojciech Pawłowski: Budujemy projekt w perspektywie długoterminowej

Gośćmi środowej "Młodzieżówki" w Widzew.FM byli Wojciech Pawłowski oraz przedstawiciele klubów, które w ostatnim czasie nawiązały współpracę z Akademią.

W ostatnim czasie oficjalną współpracę z Akademią Widzewa Łódź nawiązały dwie szkółki piłkarskie. W piątek 21 maja umowę podpisał GOKSiR Lipce Reymontowskie, a kilka dni później zrobiła to Akademia Champions z Łowicza. Pierwszym gościem "Młodzieżówki" był Wojciech Pawłowski - koordynator ds. programów partnerskich Akademii Widzewa, który wyjaśnił, na czym ta współpraca polega. - To nie tak, że Widzew przychodzi do Łowicza, do Lipców Reymontowskich czy gdziekolwiek indziej i zabiera wyróżniających się graczy. Nasze umowy partnerskie są naprawdę oparte na dosłownym partnerstwie i staramy się utrzymywać z naszymi partnerami jak najlepsze relacje - powiedział.

- Budujemy projekt Akademii Widzewa w perspektywie długoterminowej. Oczywiście można osiągnąć wyniki "teraz, zaraz", zebrać wszystkie talenty z województwa, popalić zbudowane lub jeszcze budowane mosty, ale nie o to chodzi. My w szkoleniu młodzieży powinniśmy współpracować z partnerami, pokazywać im korzyści z takiej kooperacji, dbać o wspólną przyszłość. Praca nad rozwojem młodych zawodników to praca systematyczna i długoterminowa - dodał.

Jak podkreślił, pozyskiwanie partnerów wygląda różnie. Jedni sami są zainteresowani współpracą, drugich trzeba do niej długo przekonywać. Istotne jest również to, że przez ostatni rok żaden z zawodników partnerów widzewskiej Akademii z roczników 2010-2013 nie zmienił przynależności klubowej. - Czasem spotykamy się z oporem i przekonaniem, ze przyszedł Widzew i weźmie co chce, a później zostawi partnera na lodzie. Mam wrażenie, że nasza działalność w ostatnim czasie rozwiewa takie obawy - dodał Pawłowski.

Na falach Widzew.FM zagościli również przedstawiciele klubów partnerskich Akademii Widzewa. Pierwszym był Konrad Ścibior z akademii Champions Łowicz, który przyznał, że od samego początku wiedział, jaki jest cel Widzewa i w związku z tym nie miał żadnych obaw. - Przed rozpoczęciem współpracy doskonale wiedziałem, jaki jest cel Widzewa. Ten cel jest zbieżny z naszym celem. Widzew chce pozyskiwać najzdolniejszych zawodników do Akademii, a my chcemy być klubem, który jest drogą dla młodych do profesjonalnej piłki. Wierzymy, że Widzew Łódź jest ku temu najlepszym kierunkiem.

Natomiast Sławomir Supera, który jest koordynatorem GOKSiR Lipce Reymontowskie zaznaczył, że jego szkółka już od ponad roku wspólpracuje z Akademią Widzewa, a teraz wszystko zostało sformalizowane. - Najważniejszym bonusem tej współpracy jest po prostu magia Widzewa. Mieszkamy w takim regionie Polski, gdzie ten klub jest właściwie religią i tak naprawdę rodzice marzą, aby ich dziecko dostało kiedyś szansę gry w czerwonej koszulce - powiedział.

- Współpraca układa się wręcz wzorowo. Jeżeli Widzew chce jakichś zawodników na mecze reprezentacji, czy treningi, to zawsze wcześniej informuje nas o tym koordynator Pawłowski. Nigdy nie mieliśmy problemów. Mogę wskazać same pozytywy - podsumował.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela