Aktualności

Widzew Widzew w… Zakopanem!

W sobotę 15 grudnia Widzew Łódź podpisał kolejną umowę z klubem partnerskim. Do coraz szerszego grona klubów współpracujących dołączył Zakopiański Klub Piłkarski Asy Zakopane.

Akademia Widzewa to nie tylko osiem drużyn występujących pod wspólnym szyldem. To również stale zwiększająca się sieć partnerskich klubów i szkół piłkarskich. W miniony weekend Widzew zrobił kolejny ważny krok na drodze rozwoju piłki dziecięcej i młodzieżowej, a  także procesu poszukiwań i selekcji najbardziej utalentowanych zawodników. W sobotę 15 grudnia zawarta została bowiem pierwsza umowa partnerska z podmiotem spoza województwa łódzkiego.

Wybór, absolutnie nieprzypadkowo, padł na Zakopiański Klub Piłkarski Asy, w którym trenuje prawie stu młodych zawodników. Jego prezes jest kibicem Widzewa i ma nadzieję, że doczeka się wychowanków spod Tatr w seniorskiej drużynie czerwono-biało-czerwonych. Łodzianie zaś liczą nie tylko na zaistnienie w zupełnie nowym regionie, ale również na korzystanie w przyszłości z jego dobrodziejstw.

- Cieszę się bardzo, że udało nam się bardzo szybko i sprawnie podpisać umowę partnerską.  Dzięki współpracy z Akademią Widzewa będziemy mieli dostęp do nowego programu szkolenia dla klubów partnerskich, który wejdzie w życie w połowie stycznia. Następnie, na przełomie stycznia i lutego przyjadą do nas trenerzy Akademii, którzy przeprowadzą specjalistyczne badania, aby porównać i ocenić poziom motoryczny zawodników. Marzy nam się, aby kolejny góral, po Jakubie Hładowczaku, mógł zagrać z  herbem Widzewa na piersi. Jestem na meczach w Sercu Łodzi w miarę regularnie. Wiem, że dla naszych chłopaków będzie to wielkie przeżycie - wyjaśnia Janusz Szczepaniak Krupowski, Prezes Zarządu ZKP Asy Zakopane.

- W pierwszej kolejności chciałem podziękować Kamilowi, mojemu dobremu znajomemu, który zainicjował spotkanie podczas jednego z meczów pierwszej drużyny i poznał mnie z Prezesem  Asów.  Ta umowa partnerska pokazuje to, że Widzew i zainteresowanie nim są obecne w całej Polsce. Liczę na to, że w niedalekiej przyszłości uda się trafić do jeszcze większej liczby klubów poza naszym województwem. Podczas pobytu w Zakopanem mogłem zobaczyć na własne oczy, w jakich warunkach trenują zawodnicy Asów, a także  sprawdzić dostępną bazę hotelową. Być może już w okresie letnim zameldują się  tam bowiem najmłodsi adepci naszej Akademii, żeby w wyjątkowych okolicznościach przepracować okres przygotowawczy do nowego sezonu - zdradza Marcin Płuska, dyrektor Akademii ds. sportowych.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pierwszy trening 12.06.2019

Pierwszy trening 12.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela