Aktualności

Widzew U-19: Remis w Derbach Łodzi

Remisem zakończył się trudny test juniorów starszych Widzewa, którzy mierzyli swoje siły z występującym w Centralnej Lidze Juniorów Łódzkim Klubem Sportowym.

Widzewiacy wiosną będą walczyć o miejsce w Centralnej Lidze Juniorów, w której swoje mecze już rozgrywają ich lokalni rywale, czyli piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego. To właśnie oni lepiej zaczęli sparingowe derby Łodzi juniorów starszych. Optyczną przewagę, jaką biało-czerwono-biali posiadali w pierwszej połowie, nie potrafili jednak przełożyć na zdobyte bramki, a ta strzelona pięć minut przed przerwą, która dała ŁKS prowadzenie, została strzelona po błędzie przy wyprowadzeniu piłki przez widzewiaków.

W drugiej połowie zobaczyliśmy odmieniony Widzew. Podopieczni Macieja Kasprzaka zepchnęli rywali zza miedzy do defensywy i zabrali się do odrabiania strat. Wysoki pressing okazał się skuteczny już kilka minut po zmianie stron, kiedy po dobrym odbiorze i szybkim rozegraniu akcji strzałem lewą nogą do wyrównania doprowadził Robert Marcinkowski.

Czerwono-biało-czerwoni nadal atakowali i zamknęli derbowych w hokejowym zamku. W 65 minucie nadziali się jednak na kontrę i znów musieli gonić wynik. Dobrą okazję do strzelenia mieli Artur Amroziński i Jakub Mąkosza, ale wynik spotkania ostatecznie ustalił Tomasz Saliński. Sprowadzony rok temu z Mechanika Radomsko napastnik w 75 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał golkipera ŁKS.

Piłkarze RTS do lat 19, którzy w środku tygodnia rozgromili 9:0 A-klasową Iskrę Dobroń, mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w końcówce spotkania. Trenujący na co dzień z pierwszą drużyną Grzegorz Brochocki minął czterech piłkarzy ŁKS, jednak jego zagranie wzdłuż bramki nie zostało zamknięte i podział punktów w derbowym meczu kontrolnym stał się faktem.

- Mogę być zadowolony z tego wyniku, jeśli weźmiemy pod uwagę zarówno poziom rozgrywkowy obu drużyn, jak i tydzień ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy ostatnio. Pracowaliśmy nad wytrzymałością specjalną, rozegraliśmy sparing z seniorami i chociaż urządziliśmy tam sobie strzelaninę, to nie był to mecz łatwy. Musieliśmy go wybiegać i to było dzisiaj widać. Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie przewagę miał ŁKS, ale druga część gry to nasza zdecydowana dominacja. Remis to minimum, na jakie w tych derbach zasłużyliśmy, co pozwala optymistycznie spoglądać na zbliżającą się rundę - powiedział trener juniorów starszych Widzewa, Maciej Kasprzak.

U-19: ŁKS Łódź - RTS Widzew Łódź 2:2 (1:0)

Gole dla Widzewa: Robert Marcinkowski 49’, Tomasz Saliński 75’

Widzew U-19: Piotrowski - Rusin, Janowski, Danaburski, Małowski (45' Pruszkowski), Reszta, Gosik (45' Marcinkowski), Miasopust (45' Oliński), Marcioch (45' Sieroń), Brochocki (45' Mąkosza), Amroziński (60' Saliński)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela