Aktualności

Widzew U-19: Pewne zwycięstwo z KKS Koluszki

Piłkarze Macieja Kasprzaka z rocznika 1998 rozegrali kolejny sparing w sezonie przygotowawczym. Ich rywalem był KKS Koluszki, a mecz zakończył się pewnym, czterobramkowym zwycięstwem młodych widzewiaków.

Zawodnicy Widzewa do lat 19 przez całe 90 minut kontrolowali przebieg spotkania. Pomimo trudnego, zmrożonego boiska udało im się stworzyć kilka dobrych sytuacji i aż czterokrotnie pokonać bramkarza KKS Koluszki. Do przerwy widzewiacy prowadzili 2:0, kolejne dwie bramki zdobyli zaś po zmianie stron. Pięknym golem zza pola karnego po strzale lewą nogą popisał się Mateusz Reszta. Koronkowe akcje młodych widzewiaków dwukrotnie wykończył Artur Amroziński, a w gronie strzelców - również skutecznie wykorzystująć składną akcję całego zespołu - znalazł się również Mateusz Miasopust.

- Cieszy to, że poszliśmy za ciosem i po zwycięstwie 4:3 z seniorami Boruty Zgierz potwierdziliśmy swoje umiejętności z seniorami z Koluszek. Chociaż warunki nie były najlepsze, udało nam się strzelić cztery bramki, a kolejne cztery powinniśmy zapisać sobie na koncie, gdyby tylko nie zawiodła skuteczność - powiedział trener Widzewa U-19, Maciej Kasprzak.

W ten weekend widzewiacy zmierzą się w derbowym meczu towarzyskim z ŁKS Łódź, który na co dzień występuje w Centralnej Lidze Juniorów. Walkę o awans do CLJ piłkarze Kasprzaka rozpoczną 25/26 marca, kiedy to zainaugurują ligowe zmagania starciem z głównym kanadydatem do awansu, Ceramiką Opoczno

RTS Widzew Łódź U-17 - KKS Koluszki 4:0 (2:0)
Gole dla Widzewa:
Amroziński 2, Miasopust, Reszta


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela