Aktualności

Widzew U-17: Weekendowa selekcja na ChKS

W weekend piłkarze Radosława Wasiaka rozegrali dwa mecze kontrolne, które miały wyłonić grupę piłkarzy będących wiosną reprezentować Widzew na centralnym szczeblu rozgrywek juniorów młodszych.

36 zawodników z rocznika 2000 i młodszych miało okazję na tle silnych rywali - SMS Resovii Rzeszów i Olimpii Koło - zaprezentować swoje umiejętności i przekonać do siebie trenera Radosława Wasiaka. Od poniedziałku w pierwszej drużynie trenuje dwudziestu z nich, toteż mobilizacja na sobotni i niedzielny pojedynek była duża. Wraz ze szkoleniowcem drugiej drużyny Widzewa U-17, Arturem Martyką, trener Wasiak podzielił grupę na dwa równorzędne zespoły.

Pierwszy z nich zagrał w sobotę z Resovią Rzeszów i choć widzewiacy stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji, błędy indywidualne zadecydowały o porażce 2:5. - Przegraliśmy mecz po trzech błędach w obronie, a w zamian marnowaliśmy stuprocentowe sytuacje, chociaż nasza gra nie wyglądała najgorzej. Z wyniku nie mogę być oczywiście zadowolony, ale to spotkanie dało mi odpowiedź na kilka personalno-taktycznych pytań - powiedział Wasiak.

W niedzielę kolegów pomściła druga grupa, która okazała się lepsza od Olimpii Koło i zwyciężyła 3:2. - Najbardziej w tym spotkaniu cieszy to, że potrafiliśmy grać składnie i zwyciężyć pomimo eksperymentalnego zestawienia. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, fragmentami spychając przeciwnika do defensywy. To było dobre zakończenie owocnego weekendu rocznika 2000 - dodał szkoleniowiec, który jesienią wywalczył awans z obiema drużynami widzewiaków do lat 17.

- Od stycznia przygotowujemy się do Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych. Wtedy też powiedziałem swoim zawodnikom, że każdy z nich ma czystą kartę i rywalizacja o miejsce w składzie zaczyna się od nowa. 26 lutego był datą, po której tylko dwudziestu z nich będzie oddelegowanych do pierwszej drużyny, która reprezentować będzie Widzew na arenie ogólnopolskiej. Rywalizacja na treningach cieszyła oczy, podobnie jak wyniki dotychczasowych meczów kontrolnych. Każdy z chłopaków jest przygotowany do ligi pod względem motorycznym, teraz pracować będziemy z wyselekcjonowaną grupą nad taktyką - stwierdził Wasiak.

Papierkiem lakmusowym przed startem rundy wiosennej, która wyłoni najlepszą drużynę rocznika 2000 w Polsce, będzie środowy mecz sparingowy ze Śląskiem Wrocław. ”Wojskowi” zajęli pierwsze miejsce w lidze wojewódzkiej jesienią i również awansowali na centralny szczebel rozgrywek juniorów młodszych. Początek spotkania na obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego o godzinie 16.

U-17: RTS Widzew Łódź - SMS Resovia Rzeszów 2:5
Widzew:
Piotrowski - Dula, Cieślak, Malinowski, Gos, Telestak (Karpicki 70’), Jończyk, Owczarczyk, Drążczyk, Staśkiewicz, Pach (Szymczak 70’)

U-17: RTS Widzew Łódź - Olimpia Koło 3:2
Widzew:
Pietrzak - Mąkiewicz, Piskorski, Cisło, Karpicki, Nowicki (Skrzeczkowski 60’), Franczak (Plesiński 40’), Król (Tarczyński 60’), Domińczak (Makosz 60’), Tarczyński (Nypel 40’), Szymczak


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela