Aktualności

Widzew II: Łodzianie lepsi od rezerw Sokoła Aleksandrów Łódzki

Czerwono-biało-czerwoni pokonali w niedzielę na wyjeździe Sokoła II 1:0 po bramce Kamila Drążczyka.

Ostatni rywal Widzewa II w meczu przeciwko drużynie prowadzonej przez Jakuba Grzszczakowskiego i Kamila Migdała miał do dyspozycji kilku doświadczonych zawodników. Niektórych z nich kibicom klubu z al. Piłsudskiego nie trzeba przedstawiać. W barwach Sokoła II Aleksandrów Łódzki wystąpili bowiem w niedzielę Bartosz Kaniecki, Mateusz Broź i Jakub Rozwandowicz.

Zaciąg ogranych na wyższych szczeblach rozgrywkowych zawodników nie pomógł rywalowi w starciu z ambitną i waleczną młodzieżą Widzewa. Choć czerwono-biało-czerwoni wygrali tylko 1:0, stworzyli sobie tego dnia znacznie więcej dogodnych sytuacji, ale obronną ręką wychodził z nich przede wszystkim bardzo dobrze dysponowany Kaniecki.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w niedzielę Kamil Drążczyk. Kapitan drużyny w 40. minucie wykończył jedną z wielu udanych akcji swojej drużyny w tym meczu. Wydatny udział w niej mieli również Adrian Wędzonka i Jakub Jasiński. Po przerwie wynik nie uległ już zmianie, choć w samej końcówce zespół Sokoła II przystąpił do zmasowanego ataku, a w ostatniej akcji w pole karne zawędrował nawet jego bramkarz.

Dzięki zwycięstwu rezerwy Widzewa utrzymały drugie miejsce w tabeli. Do rozegrania pozostały im jeszcze dwa spotkania: w niedzielę 9 czerwca z LKS-em Rosanów (o 16:00 u siebie) i tydzień później z ŁKS-em II Łódź (o 17:00 na wyjeździe).

Sokół II Aleksandrów Łódzki - Widzew II Łódź 0:1 (0:1)

0:1 - Kamil Drążczyk 40’

Widzew II Łódź: Grzegorz Gibki - Krystian Stopa, Konrad Cieślak, Adrian Wędzonka, Filip Becht, Damian Skrzeczkowski, Kamil Owczarczyk, Jan Sejdak, Dawid Telestak, Kamil Drążczyk, Jasiński Jakub.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela