Aktualności

Widzew II Łódź walczy o awans w regionalnym Pucharze Polski

Zespół Jakuba Grzeszczakowskiego w środę rozegra mecz 1/4 finału grupy łódzkiej regionalnego Pucharu Polski.

Czerwono-biało-czerwoni, w szeregach których w poprzednich rundach z dobrej strony pokazali się młodzi, utalentowani piłkarze Akademii Widzewa w kolejnej fazie rozgrywek zmierzą się ze znacznie wyżej klasyfikowanym rywalem. Przeciwnikiem grających w łódzkiej klasie okręgowej widzewiaków będą bowiem czwartoligowi Zjednoczeni Stryków. Rezerwy Widzewa aspirują jednak do gry poziom wyżej, więc starcie z przedstawicielem tej klasy rozgrywkowej będzie cennym sprawdzianem, umożliwiającym weryfikację obecnych możliwości zespołu. W poprzednich rundach Widzewa II nie napotykał na opór rywali, pewnie wygrywając 8:1 z Sokołem Popów i 5:1 z KS-em II Kutno

W meczu 1/4 finału grupy łódzkiej regionalnego Pucharu Polski zespół Jakuba Grzeszczakowskiego będzie gospodarzem. Zwycięzca awansuje do najlepszej czwórki, z której dwójka zwycięzców znajdzie się na etapie wojewódzkim regionalnego Pucharu Polski. Triumfatorzy wojewódzkich zmagań w nagrodę w kolejnym sezonie kwalifikują się na szczebel centralny, do pierwszej rundy Totolotek Pucharu Polski. Przed rokiem sztuki tej w Łódzkiem dokonała Unia Skierniewice, która w bieżących rozgrywkach pucharowych mogła dzięki temu gościć u siebie mistrza Polski, Piasta Gliwice.

Tymczasem mecz Widzewa II Łódź ze Zjednoczonymi Stryków zaplanowano na środę 16 października 2019 roku na godzinę 16:30. Spotkanie rozegrane zostanie na boisku ośrodka szkoleniowego przy ul. Małachowskiego w Łodzi. Zachęcamy do dopingowania drużyny trenera Grzeszczakowskiego. Wstęp na obiekt jest wolny.

***

Regionalny Puchar Polski, grupa łódzka, 1/4 finału

Widzew II Łódź - Zjednoczeni Stryków / środa 16 października 2019 roku, godz. 16:30


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Arka Gdynia 29.11.2020 (cz. I)

Widzew Łódź - Arka Gdynia 29.11.2020 (cz. I)

Tabela rozgrywek

8 GKS Tychy 21
9 Puszcza Niepołomice 20
10 Miedź Legnica 20
11 Widzew Łódź 19
12 Stomil Olsztyn 16
13 Chrobry Głogów 15
14 GKS Bełchatów 14
Pełna tabela