Aktualności

Widzew II Łódź - Stal Głowno 0:1 (0:0)

Drugi zespół Widzewa w spotkaniu na szczycie pechowo przegrał z wiceliderem łódzkiej klasy okręgowej.

Rezerwy Widzewa w niedzielne przedpołudnie zmierzyły się ze Stalą Główno, głównym rywalem w walce o awans do IV ligi. W składzie drużyny prowadzonej przez trenera Jakuba Grzeszczakowskiego zagrało kilku zawodników z pierwszej drużyny. Znalazł się wśród nich między innymi Rafał Wolsztyński - strzelec zwycięskiej bramki w spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola dzień wcześniej.

Spotkanie od pierwszych minut było wyrównane, goście postawili widzewiakom trudne warunki, jednak w pierwszej połowie bliżsi strzelenia bramki byli łodzianie, którzy stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji. W 40. minucie Christopher Mandiangu próbował zaskoczyć bramkarza rywali, ale piłka po jego płaskim strzale odbiła się od słupka. Bliski powodzenia dwie minuty później był Marcel Gąsior, ale po jego uderzeniu futbolówka wylądowała na poprzeczce.

Po przerwie trener Grzeszczakowski zdecydował się na zmiany, a w miejscu Mandiangu i Adama Radwańskiego na murawie zameldowali się Kamil Drążczyk i Marcel Sieroń. Widzewiacy dążyli do strzelenia bramki, ale w kluczowych momentach brakowało im szczęścia. Na domiar złego, od 68. minuty musieli grać w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę otrzymał Gąsior. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach w 90. minucie. Stal wyprowadziła zabójczą kontrę, po której pozostawiony sam Patryk Wolański musiał skapitulować.

Mimo porażki Widzew II, z jedenastoma zwycięstwami w dwunastu meczach i najlepszym w stawce bilansem bramkowym (57:6), nie stracił pozycji lidera, ale jego przewaga nad drugim miejscem stopniała do dwóch punktów. Kolejne spotkanie rezerwy zagrają w czwartek, 31 października, o godzinie 11:00. Rywalem w wyjazdowym starciu będzie UKS SMS Łódź.

Widzew II Łódź - Stal Głowno 0:1 (0:0)

Skład Widzewa II: Patryk Wolański - Konrad Cieślak, Kamil Piskorski, Sebastian Zieleniecki, Marcel Pięczek, Christopher Mandiangu (46′ Kamil Drążczyk), Marcel Gąsior, Adam Radwański (46′ Marcel Sieroń), Łukasz Zejdler (60′ Dawid Telestak), Michael Ameyaw (75′ Filip Becht), Rafał Wolsztyński (57′ Filip Mihaljević).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela