Aktualności

Widzew II Łódź samodzielnym liderem tabeli

Łodzianie pokonali pewnie GLKS Dłutów 5:1 i awansowali na pierwsze miejsce w łódzkiej klasie okręgowej. Widzew II jako jedyny w stawce po siedmiu kolejkach ma komplet punktów.

Czerwono-biało-czerwoni losy spotkania przesądzili już w pierwszej połowie. Na przerwę schodzili pewnie prowadząc 3:0, po dwóch golach Marcela Sieronia z rzutów karnych i jednym trafieniu Kamila Piskorskiego. Po zmianie stron ci sami zawodnicy dorzucili po jednym trafieniu. Raz skapitulował w tym czasie Konrad Reszka, ale Widzew II ostatecznie wygrał zdecydowanie 5:1.

Pierwszy raz w sezonie punkty straciła z kolei Stal Głowno, która dotychczas była liderem rozgrywek, ale w sobotę zremisowała 2:2 w Parzęczewie z Orłem. Dzięki temu zespół Jakub Grzeszczakowskiego został samotnym liderem z 21 oczkami na koncie zgromadzonymi w siedmiu meczach. Następny mecz ligowy Widzew II rozegra w niedzielę 29 września, a jego rywalem na boisku ośrodka treningowego w Parku 3 Maja będzie czwarty w tabeli GKS Ksawerów.

GLKS Dłutów - Widzew II Łódź 1:5 (0:3)

Bramki dla Widzewa: Marcel Sieroń - 3 (13’, 39’, 56’ - rzuty karne), Kamil Piskorski (37’, 66’)

Skład Widzewa II Łódź: Konrad Reszka - Dorian Dytry, Filip Becht, Konrad Cieślak, Marcel Sieroń, Kamil Piskorski, Dawid Telestak, Jakub Mamełka, Kamil Drążczyk (58’ Michał Karpicki), Andrzej Rybski, Filip Mihaljević (46’ Maciej Malinowski).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Stal Głowno - Widzew II Łódź 18.09.2021

Stal Głowno - Widzew II Łódź 18.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 19
3 Miedź Legnica 15
4 ŁKS Łódź 14
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 12
6 GKS Tychy 11
7 Odra Opole 11
Pełna tabela