Widzew II Łódź samodzielnym liderem tabeli

Łodzianie pokonali pewnie GLKS Dłutów 5:1 i awansowali na pierwsze miejsce w łódzkiej klasie okręgowej. Widzew II jako jedyny w stawce po siedmiu kolejkach ma komplet punktów.

Czerwono-biało-czerwoni losy spotkania przesądzili już w pierwszej połowie. Na przerwę schodzili pewnie prowadząc 3:0, po dwóch golach Marcela Sieronia z rzutów karnych i jednym trafieniu Kamila Piskorskiego. Po zmianie stron ci sami zawodnicy dorzucili po jednym trafieniu. Raz skapitulował w tym czasie Konrad Reszka, ale Widzew II ostatecznie wygrał zdecydowanie 5:1.

Pierwszy raz w sezonie punkty straciła z kolei Stal Głowno, która dotychczas była liderem rozgrywek, ale w sobotę zremisowała 2:2 w Parzęczewie z Orłem. Dzięki temu zespół Jakub Grzeszczakowskiego został samotnym liderem z 21 oczkami na koncie zgromadzonymi w siedmiu meczach. Następny mecz ligowy Widzew II rozegra w niedzielę 29 września, a jego rywalem na boisku ośrodka treningowego w Parku 3 Maja będzie czwarty w tabeli GKS Ksawerów.

GLKS Dłutów - Widzew II Łódź 1:5 (0:3)

Bramki dla Widzewa: Marcel Sieroń - 3 (13’, 39’, 56’ - rzuty karne), Kamil Piskorski (37’, 66’)

Skład Widzewa II Łódź: Konrad Reszka - Dorian Dytry, Filip Becht, Konrad Cieślak, Marcel Sieroń, Kamil Piskorski, Dawid Telestak, Jakub Mamełka, Kamil Drążczyk (58’ Michał Karpicki), Andrzej Rybski, Filip Mihaljević (46’ Maciej Malinowski).