Aktualności

Wartościowe sparingi reprezentacji Akademii Widzewa

Młodzi piłkarze z roczników 2010, 2011, 2012 i 2013 zmierzyli się w miniony weekend w serii sparingów z rówieśnikami z Legii Warszawa, Śląska Wrocław i Varsovii Warszawa.

Serię gier rozegrano w dniach 30 i 31 stycznia na obiektach Areny Śródmieście w Warszawie (sobota) i Legia Training Center w Książenicach (niedziela), a cała inicjatywa odbyła się pod patronatem Roberta Lewandowskiego. Reprezentacje roczników Akademii Widzewa składały się z 48 zawodników powołanych ze szkółki Młody Widzew i klubów, wśród których znalazły się: UKS Concordia 1909, Akademia Piłkarska Będków, Stal Niewiadów, MKS Zduńska Wola, Akademia Piłkarska Sieradz, Orły Zduńska Wola, ZKS Włókniarz Zgierz, RKS Mazovia Rawa Mazowiecka, TMRF Widzew, Projekt Akademii MABO i Akademia Piłkarska Andrespolia Wiśniowa Góra.

Rywalizacja została podzielona na dwa dni. W sobotę mierzyli się ze sobą reprezentanci z roczników 2012 i 2013, natomiast w niedzielę chłopcy urodzeni w latach 2010 i 2011. Każda z reprezentacji rozegrała po 3 mecze kontrolne z zawodnikami renomowanych akademii Legii, Varsovii i Śląska.

Spotkania były cennym materiałem dla sztabów szkoleniowych oraz atrakcyjną formą współzawodnictwa dla młodych piłkarzy. - Rywalizacja z najlepszymi rówieśnikami w Polsce to olbrzymi przywilej i jedyna, efektywna weryfikacja poziomu sportowego, który prezentują młodzi piłkarze. Grupy dziecięce to najnowszy projekt Akademii Widzewa, dlatego obecnie skupiamy się na monitorowaniu uzdolnień do gry, weryfikacji potencjału sportowego. Dopiero na kolejnym etapie przyjdzie czas na tworzenie stałych grup szkoleniowych, a dziś możemy zapowiedzieć start rocznika 2010 już od lipca. Celem grup dziecięcych jest przygotowanie zawodników do dołączenia do Akademii od kategorii U12. Rocznik 2013 pokazuje, że Młody Widzew to świetna opcja dla zdolnych dzieci, bo reprezentacja Akademii w stu procentach opiera się na zawodnikach z naszej szkółki piłkarskiej. Jestem przekonany, że ten trend od rocznika 2013 się utrzyma i każda kolejna reprezentacja Akademii w zdecydowanej większości tworzona będzie z zawodników trenujących w Młodym Widzewie - powiedział Wojciech Pawłowski, koordynator projektów społęcznych w Akademii Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela