Aktualności

Utalentowani młodzi widzewiacy z profesjonalnymi kontraktami

Kamil Piskorski podpisał pierwszy kontrakt z Widzewem Łódź. Nową umowę z klubem zawarł z kolei Jakub Mikołajczak.

Kamil Piskorski jest wychowankiem Widzewa. Swoją przygodę z klubem zaczynał dekadę temu, gdy miał ledwie dziewięć lat. Po udanym poprzednim sezonie i regularnych występach w drugiej drużynie, latem został włączony do szerokiej kadry pierwszego zespołu i pojechał z nim na obóz przygotowawczy do Opalenicy. W kolejnych tygodniach kontynuował treningi z pierwszym zespołem i choć nie został jeszcze zgłoszony do rozgrywek II ligi, nadal regularnie bierze udział w zajęciach drużyny Marcina Kaczmarka. W weekendy zawodnik z powodzeniem występujący na środku obrony lub na pozycji defensywnego pomocnika stanowi z kolei podporę zespołu rezerw walczącego o awans do IV ligi.

Jego dobra postawa, zaangażowanie w pracę i dalszy rozwój umiejętności sprawiły, że klub postanowił zaoferować mu profesjonalny dwuletni kontrakt. To kolejny po między innymi Jakubie Jasińskim i Marcelu Pięczku piłkarz Akademii Widzewa, który związał się zawodową umową z klubem.

W tym samym czasie nowy kontrakt, obowiązujący do końca obecnego sezonu z możliwością przedłużenia, zawarł z klubem niespełna 19-letni Jakub Mikołajczak. Trzeci bramkarz Widzewa letni okres przygotowawczy przepracował pod bacznym okiem Mariusza Jabłońskiego odpowiedzialnego w klubie za szkolenie golkiperów i wywalczył sobie miejsce w kadrze obok Wojciecha Pawłowskiego i Patryka Wolańskiego. Oprócz tego regularnie broni bramki Widzewa II.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Arka Gdynia 29.11.2020 (cz. I)

Widzew Łódź - Arka Gdynia 29.11.2020 (cz. I)

Tabela rozgrywek

8 GKS Tychy 21
9 Puszcza Niepołomice 20
10 Miedź Legnica 20
11 Widzew Łódź 19
12 Stomil Olsztyn 16
13 Chrobry Głogów 15
14 GKS Bełchatów 14
Pełna tabela