Aktualności

Udany wyjazd rezerw Widzewa

Zespół Jakuba Grzeszczakowskiego pokonał na wyjeździe LKS Rosanów 4:1, mimo że pierwszy stracił bramkę. Dzięki temu zwycięstwu Widzew II umocnił się na prowadzeniu w łódzkiej klasie okręgowej.

LKS Rosanów w sezonie 2015/2016 rywalizował w czwartej lidze z pierwszym zespołem odbudowującego się Widzewa. Postawił wówczas łodzianom trudne warunki, remisując u siebie 0:0 po bardzo emocjonującym, pełnym walki meczu. Tym razem druga drużyna czerwono-biało-czerwonych też nie miała łatwo. Wynik gospodarze otworzyli już w 12. minucie spotkania. Goście odpowiedzieli po dziesięciu minutach, kiedy piłkę do bramki wpakował Filip MIhaljević. Widzewiacy stopniowo przejmowali kontrolę nad spotkaniem i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie, dzięki trafieniu Marcela Sieronia. Ten sam zawodnik po przerwie dorzucił kolejną bramkę, a wynik spotkania na 4:1 tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił niespełna siedemnastoletni Mateusz Malec.

- Cieszę się, że zespół, mimo niesprzyjających warunków, na tym trudnym boisku, podniósł się po szybko straconej bramce i pokazał charakter. Drużyna dobrze zareagowała na nieudany początek spotkania i potrafiła przejąć inicjatywę. Z tego możemy być na pewno zadowoleni - podsumował występ swoich piłkarzy Jakub Grzeszczakowski, który nie mógł tego dnia skorzystać z doświadczonego Andrzeja Rybskiego pauzującego z powodu drobnego urazu. Łodzianie z kompletem 11 zwycięstw zajmują pierwsze miejsce w tabeli łódzkiej klasy okręgowej i mają pięć punktów przewagi nad drugą w stawce Stalą Głowno. W niedzielę 27 października na boisku ośrodka treningowego przy ul. Małachowskiego w Łodzi lider podejmować będzie wicelidera.

LKS Rosanów - Widzew II Łódź 1:4 (1:2)

Bramki dla Widzewa II: Filip Mihaljević (22’), Marcel Sieroń - 2 (34’, 60’),  Mateusz Malec (89’).

Skład Widzewa II: Jakub Mikołajczak - Dorian Dytry, Kamil Piskorski (80’ Mateusz Malec), Konrad Cieślak, Filip Becht, Marcel Sieroń (89’ Jakub Szlaski, Kamil Drążczyk, Łukasz Zejdler, Jakub Mamełka, Dawid Telestak, Filip Mihaljević (70’ Maciej Malinowski).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 19
3 Miedź Legnica 15
4 ŁKS Łódź 14
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 12
6 GKS Tychy 11
7 Odra Opole 11
Pełna tabela