Aktualności

Udana inauguracja roku Widzewa II

Zespół prowadzony przez Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego pokonał na wyjeździe czwartoligowe Termy Ner Poddębice 8:1.

Pierwszy w 2020 roku sparing Widzewa II rozegrany był w nietypowej formule. Mecz podzielony został na trzy części, z których pierwsza trwała 45, a dwie pozostałe po 40 minut. Dłuższy wymiar czasowy wynikał przede wszystkim z faktu, że szkoleniowcy czerwono-biało-czerwonych mieli tego dnia do dyspozycji zawodników rezerw i zespołu U19.

Od początku rozgrywanego w Byczynie meczu inicjatywa należała do gości. Już w 15. minucie meczu Kamil Drążczyk strzałem głową obił słupek bramki rywali. Młody widzewiak nie dał jednak łatwo za wygraną i chwilę później otworzył wynik spotkania. Prowadzenie łodzian podwyższył Dawid Telestak, sprytnie przerzucając piłkę nad bramkarzem Term.

W drugiej części spotkania Widzew II zdobył cztery kolejne bramki, w tym dwie autorstwa Macieja Malinowskiego. Jednym trafieniem dla zespołu z Poddębic odpowiedzieć zdołał wychowanek Widzewa Bartosz Narożnik. W jego drużynie zagrał tego dnia też doskonale znany przy Piłsudskiego 138 Mariusz Rachubiński, który wykonywał nawet karnego przeciw swojej byłej drużynie, ale górą w tym pojedynku był Jakub Mikołajczak.

W ostatnich minutach meczu Widzew II zdobył jeszcze dwie kolejne bramki, dzięki czemu łodzianie ostatecznie wygrali na wyjeździe aż 8:1. Warto odnotować, że do rezerw Widzewa wrócił Jakub Kmita wypożyczony ostatnio do Stali Kraśnik. Z kolei młody Aleksander Wojda, bramkarz łodzian, od 62. minuty nietypowego sparingu występował w drużynie Term, która z powodu kontuzji została bez golkipera.

Termy Ner Poddębice - Widzew II Łódź 1:8 (0:2, 1:4; 0:2)

0:1 - Kamil Drążczyk 20’

0:2 - Dawid Telestak 35’

0: 3 - Mateusz Malec 47’

0:4 - Filip Kołodziejek 62’

0:5 - Maciej Malinowski 68’

0:6 - Maciej Malinowski  73’                                                

1:6 - Bartosz Narożnik 79’

1:7 - Wiktor Dunajski 118’

1:8 - Filip Kołodziejek 120’

Widzew II Łódź: Konrad Reszka (Jakub Mikołajczak) - Mikołaj Merecz (Krystian Stopa, Jakub Pańczak), Hubert Winek (Dawid Nikodemski), Jakub Mamełka (Jakub Koch), Filip Becht (Damian Pokorski), Kamil Drążczyk (Wiktor Dunajski), Kamil Owczarczyk (Patryk Glicner, Michał Chądzyński), Jakub Szlaski (Artur Dunajski), Zawodnik Testowany (Jakub Kmita, Filip Kołodziejek), Mateusz Malec (Jakub Rzepecki), Dawid Telestak (Maciej Malinowski).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela