Aktualności

U19: Pewne derbowe zwycięstwo widzewiaków

Zespół juniorów starszych Widzewa pokonał 3:0 ŁKS Łódź w meczu 15. kolejki rozgrywek pierwszej ligi wojewódzkiej A1.

Czerwono-biało-czerwoni już w poprzedniej serii spotkań zapewnili sobie zwycięstwo w całych rozgrywkach i awans do ligi makroregionalnej. Mimo to do kolejnego meczu na szczeblu wojewódzkim podeszli z jedynym możliwym nastawieniem - walką o pełną pulę.

Wynik sobotniego meczu z ŁKS-em w 27. minucie otworzył Mateusz Bień, któremu dogrywał Damian Pokorski. Decydujące ciosy podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego zadali w ostatnim kwadransie meczu. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się rezerwowy Marcel Przybylski po podaniu 16-letniego Filipa Zawadzkiego. W doliczonym czasie gry na 3:0 trafił kolejny zmiennik - Mikołaj Merecz, po asyście Kacpra Trenknera.

Warto zaznaczać, że w drużynie Widzewa U19 wystąpiło aż sześciu zawodników z rocznika 2004 i pięciu z 2003. Utalentowana młodzież sięgnęła po pewne trzy punkty w prestiżowym meczu, potwierdzając, że drzemie w niej duży potencjał. To na pewno dobry prognostyk przed przyszłorocznymi startami drużyny na szczeblu makroregionalnym, gdzie stawką rywalizacji ligowej będzie awans do Centralnej Ligi Juniorów U18 w sezonie 2021/2022.

Widzew Łódź - ŁKS Łódź 3:0 (1:0)

Bramki: Mateusz Bień (27’), Marcel Przybylski (76’), Mikołaj Merecz (90’).

Widzew Łódź: Aleksander Wojda - Mateusz Bień (78’ Mikołaj Merecz), Hubert Lenart, Adam Dębiński (85’ Kacper Trenkner), Mateusz Saganiak, Patryk Glicner, Damian Związek (62’ Michał Szcześniak), Damian Pokorski (65’ Marcel Przybylski), Dominik Najderek, Filip Przybułek (70’ Filip Zawadzki), Aleksander Mikuś.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 19
3 Miedź Legnica 15
4 ŁKS Łódź 14
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 12
6 GKS Tychy 11
7 Odra Opole 11
Pełna tabela