Aktualności

Ponad 500 osób zapisanych na Bieg z Historią Klubu Widzew Łódź

Tylko do 22 maja do godziny 19:10 potrwają zapisy na III edycję Biegu z Historią Klubu Widzew Łódź. To ostatni dzwonek na zaopatrzenie się w pakiet startowy uzupełniony dedykowaną koszulką.

Po okresie przerwy, wywołanej pandemią koronawirusa, wraca sztandarowa impreza dla widzewkich biegaczy! W niedzielę 5 czerwca odbędzie się III edycja Biegu z Historią Klubu Widzew Łódź. Uczestnicy w trakcie wydarzenia będą rywalizowali na dystansie 5 km, a trasę wyznaczono w parkach Baden-Powella i 3 Maja, znajdujących się przy ulicy Małachowskiego w Łodzi.

Przypomnijmy, że każdy z biegów poświęcony jest innemu fragmentowi dziejów czterokrotnego mistrza Polski. Podczas III edycji biegowej rywalizacji kibice poznają historię stadionu Widzewa, który w 1930 roku usytuowano przy ulicy Rokicińskiej. - Zbliżający się III Bieg z Historią Klubu Widzew Łódź to dla nas naprawdę wielkie wydarzenie, tym bardziej, że wiele osób już w czasie pandemii dopytywało o organizację tej imprezy. Do tej pory w pakiety startowe uprawniające do startu w biegu głównym zaopatrzyło się ponad 500 osób, co tylko potwierdza zainteresowanie. Również biegi juniorskie cieszą się sporym powodzeniem - połowa przygotowanych miejsc jest już na ten moment zajęta - mówi Maciej Górecki, przedstawiciel grupy Razem Trenujemy Sport, współorganizatora III edycji imprezy. - Pięć kilometrów w biegu głównym to dystans dla każdego - biegają młodsi, starsi, doświadczeni i ci, którzy dopiero zbierają doświadczenie. Zaplanowany dystans można także przemaszerować czy przejść spacerem, bo przecież chodzi o dobrą zabawę i obcowanie z aktywnością fizyczną bez względu na ograniczenia i możliwości poszczególnych uczestników - ocenił dystans biegu głównego Górecki.

Powyżej projekty dedykowanych koszulek na III Bieg z Historią Klubu Widzew Łódź - do nabycia wraz z pakietem startowym do godziny 19:10 22 maja za 109 zł.

W biegu głównym dla zainteresowanych przygotowano 999 pakietów startowych. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano również pakiety dziecięce na biegi dodatkowe dla młodzieży w różnych kategoriach wiekowych. Dzieci będą rywalizowały na dopasowanych do wieku dystansach:

  • uczestnicy do lat 5 - 200 metrów
  • uczestnicy do lat 10 - 400 metrów
  • uczestnicy do lat 15 - 800 metrów.

W sumie liczbę pakietów na biegi dodatkowe ograniczono do 300 sztuk.

Zapisy na III Bieg z Historią Klubu Widzew Łódź dostępne są za pośrednictwem poniższych formularzy zgłoszeniowych:

ZAPISZ SIĘ NA BIEG GŁÓWNY [KLIKNIJ]

ZAPISZ DZIECKO NA JEDEN Z BIEGÓW JUNIORSKICH [KLIKNIJ]

Etap zgłoszeń zakończy się 22 maja o godzinie 19:10 wraz z wyczerpaniem pakietów startowych.

Ceny pakietów startowych:

- bieg główny (zapisy do 20 maja) - 59 zł;

- bieg główny w dniu imprezy - 70 zł;

- specjalny pakiet startowy biegu głównego z dedykowaną koszulką - 109 zł (dostępny tylko do 20 maja);

-  juniorski - 19,10 zł.

Dodatkowo ustanowiono specjalną kategorię biegu z psami, w której udział można zgłosić zgodnie z taryfikatorem biegu głównego.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Prezentacja Autokaru 28.06.2022

Prezentacja Autokaru 28.06.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 77
2 Widzew Łódź 62
3 Arka Gdynia 61
4 Korona Kielce 56
5 Odra Opole 51
6 Chrobry Głogów 50
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela