Aktualności

Trener Janusz Niedźwiedź o sparingu z Ursusem

W rozegranym w Zgierzu meczu kontrolnym Widzew Łódź pokonał trzecioligowy Ursus Warszawa 2:1. Przebieg tego spotkania po jego zakończeniu skomentował trener Janusz Niedźwiedź.

- Przede wszystkim chcieliśmy żeby zawodnicy, którzy w ostatnim czasie dochodzili do formy po kontuzjach lub po prostu mniej grali ze względu na rywalizację w zespole, rozegrali mecz. Wprawdzie krótszy, bo graliśmy łącznie 75 minut, ale właśnie na tym nam zależało. Żeby część zawodników przed meczami z Resovią i Puszczą w najbliższym tygodniu złapała rytm – powiedział szkoleniowiec.

Szansę gry dostał między innymi Paweł Tomczyk, który zdobył obie bramki dla łodzian. - Nie ukrywam, że zależało nam aby Paweł przełamał się i strzelił. Dziś zdobył dwie piękne bramki. Możliwość debiutu otrzymało również dwóch zawodników z naszej Akademii – Adam Dębiński oraz Marcel Buczkowski. Ponadto wystąpili Fabio Nunes, Aziz Tetteh, Kacper Karasek, Filip Becht, Michał Grudniewski czy Tomasz Dejewski którzy ostatnio grali w mniejszym wymiarze. W tym tygodniu czekają nas dwa trudne, wyjazdowe mecze i będziemy naprawdę każdego potrzebowali nie tylko w tym najbliższym intensywnym tygodniu ale także w kolejnych tygodniach – oznajmił Janusz Niedźwiedź.

Co ciekawe, drużyna Widzewa rozpoczęła sparing z Ursusem w ustawieniu 4-4-2, zmieniając je dopiero w trakcie spotkania na to znane kibicom z meczów ligowych. - Próbujemy różnych ustawień bo nie zamykamy się tylko na jedno. Teraz mamy mecze co trzy dni i wszystko może się zdarzyć. Cały czas szukamy jeszcze lepszych rozwiązań w grze, które pomogą nam w przyszłości – powiedział szkoleniowiec Widzewa.

Po sparingu piłkarze, którzy grali mieli zaplanowaną regenerację. Podobnie jak zawodnicy grający we wczorajszym meczu ze Skrą. Na niedzielę Widzewiacy dostali wolne od zająć, a w poniedziałek wrócą do treningów. Z kolei na wtorek 28 września zaplanowano wyjazd drużyny na mini zgrupowanie i mecze z Resovią w Fortuna Pucharze Polski oraz Puszczą Niepołomice w lidze.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela