Aktualności

Sztab szkoleniowy Akademii Widzewa w sezonie 2019/2020

W nowym sezonie za szkolenie piłkarzy Akademii Widzewa odpowiadać będzie profesjonalna kadra trenerska. W jej skład wchodzą doświadczeni szkoleniowcy, eksperci w swoich specjalnościach.

W sezonie 2019/2020 w sztabie Akademii Widzewa znajdują się bardzo doświadczeni trenerzy, którzy w przeszłości mieli okazję pracować z zawodnikami dziś występującymi na centralnym poziomie w dorosłej piłce czy też pełnili funkcję trenerów na poziomie Centralnych Lig Juniorskich w Polsce (od U15 do U19). Czterech z nich posiada najwyższą licencję młodzieżową w Europie: UEFA Elite Youth A. Dodatkowo, każdy z nowych trenerów legitymuje się minimum licencją UEFA A, co też wskazuje na co najmniej kilkuletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą w piłce nożnej.

Sztaby szkoleniowe dobrane są w poszczególne bloki (A, B, C oraz D) tak, aby dążyć do specjalizacji trenerów na etapach wiekowych, co zwiększy efektywność szkolenia. Trenerzy będą dzięki temu znali specyfikę rozwoju zawodnika na danym etapie, a także sposób komunikacji z nim. W przypadku bloków obejmujących kategorie wiekowe (dwa roczniki w ramach jednej kategorii - blok A oraz B) występuje I oraz II trener, natomiast w przypadku pojedynczych roczników (blok C oraz D) trenerzy pracują na zasadzie wymienności - bycie pierwszym trenerem w danym roczniku oraz jednocześnie asystentem w roczniku sąsiadującym.

Nową funkcją w strukturach jest koordynator działu metodologii, którego zadaniem jest wspieranie trenerów poszczególnych grup w rozwoju oraz inspirowanie trenerów do pracy, choćby poprzez comiesięczne warsztaty szkoleniowe czy materiały edukacyjne. Kamil Wojkowski posiada do tego odpowiednie doświadczenie, ponieważ w przeszłości pełnił funkcję analityka pierwszego zespołu Arki Gdynia oraz w projekcie TOP Talent, realizowanym przez AWFiS w Gdańsku, a także był asystentem koordynatora w projekcie: Piłkarska Przyszłość z Lotosem. Ponadto, był koordynatorem szkolenia na poziomie szkoły podstawowej oraz klubów partnerskich w Akademii Legii Warszawa.

Aby zapewnić lepszą realizację programu szkolenia niezbędne jest funkcjonowanie koordynatorów szkolenia na poszczególnych jego etapach. Zadaniem ich będzie obserwacja oraz wsparcie w prowadzeniu zajęć, a także dzielenie się uwagami dotyczącymi poszczególnych zawodników. Funkcję tę w bloku A oraz B pełni dyrektor Akademii Maciej Szymański, a w bloku C oraz D Michał Sikorski, który specjalizuje się w pracy z takimi kategoriami wiekowymi oraz potrafi zidentyfikować potencjał młodych zawodników.

W obszarze treningu bramkarskiego trenerem głównym jest Mariusz Jabłoński, który poza pracą z blokiem A oraz B, koordynuje pracę całego działu. W pracy pomaga mu równie doświadczony Robert Sękowski, który w swojej karierze pracował z pierwszą reprezentacją Polski kobiet czy męską reprezentacją Polski do lat 17.

Przygotowanie motoryczne nadzoruje Kamil Migdał, a w codziennej pracy z zawodnikami realizują się: Damian Radowicz (były zawodnik pierwszego zespołu Widzewa, z którym zadebiutował w ekstraklasie), Wiktor Wróbel oraz Patryk Kaźmierowski. Wspomniana trójka specjalizuje się w swoich obszarach (szybkość, wzorzec ruchowy oraz siła) tak, by jak najskuteczniej bodźcować zawodników w rozwoju.

Sztab szkoleniowy Akademii Widzewa w sezonie 2019/2020

Dyrektor Akademii - Maciej Szymański, licencja UEFA Elite Youth A

Koordynator działu metodologii - Kamil Wojkowski, licencja UEFA Elite Youth A

Koordynator szkolenia U12-U15 - Michał Sikorski, licencja UEFA Elite Youth A

 

Blok A (rezerwy oraz zespół U19)

I trener: Jakub Grzeszczakowski, licencja UEFA A

II trener: Maciej Sobociński, licencja UEFA A

Kierownik rezerw: Jacek Skupień

Blok B (zespół U16 oraz U17)

I trener: Łukasz Jończyk, licencja UEFA Elite Youth A

II trener: Krzysztof Mordak, licencja UEFA A

Blok C (zespół U14 oraz U15)

I trener U15/II trener U14: Norbert Smorawski, licencja Grassroots C (w trakcie kursu UEFA B)

I trener U14/II trener U15: Przemysław Szulc, licencja UEFA A

Blok D (zespół U12 oraz U13)

I trener U13/II trener U12: Dariusz Nawrocki, licencja Grassroots C (w trakcie kursu UEFA B)

I trener U12/II trener U13: Michał Czaplarski, licencja UEFA A

Trenerzy bramkarzy:

Mariusz Jabłoński, licencja UEFA A - blok A oraz B

Robert Sękowski, licencja UEFA A - blok C oraz D

Konrad Rutkowski – asystent trenerów bramkarzy, blok A - D

Trenerzy przygotowania motorycznego:

Kamil Migdał - koordynator przygotowania motorycznego Akademii

Damian Radowicz - trener przygotowania motorycznego

Wiktor Wróbel - trener przygotowania motorycznego

Patryk Kaźmierowski - trener przygotowania motorycznego


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela