Aktualności

Statystyki po 12. kolejce Fortuna 1 Ligi: Włoski świeżak na liście strzelców

Można powiedzieć, że to już staje się nudne, ale chcielibyśmy tak "przynudzać" do końca sezonu. Oto bowiem kolejny piłkarz z drużyny Widzewa wpisał się na listę strzelców w bieżących rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

Szesnastym zdobywcą bramki dla RTS-u w ligowym sezonie 2021/2022 został Mattia Montini, który strzałem głową otworzył wynik meczu z GKS-em Jastrzębie. Tym samym zespół trenera Janusza Niedźwiedzia pobił klubowy rekord na poziomie zaplecza ekstraklasy z sezonu 2004/2005. Wtedy gole dla łodzian w całym sezonie strzeliło piętnastu piłkarzy.

Montini to "świeżak" na liście widzewskich strzelców, za to jego koledzy z drużyny poprawili swój statystyczny dorobek. Bartosz Guzdek zanotował piąte trafienie w sezonie, dzięki czemu awansował do grona wiceliderów klasyfikacji strzelców Fortuna 1 Ligi.

Z kolei efektowny strzał Karola Danielaka był dla tego zawodnika trzecim golem w tym sezonie i w liczbie bramek zrównał się z Juliuszem Letniowskim, który nie mógł zagrać w minioną niedzielę z powodu urazu mięśniowego.

Dwa kolejne punkty w klasyfikacji asyst dorzucił Dominik Kun, który zaliczył kluczowe podania przy golach Montiniego i Danielaka. Pomocnik ma już na koncie 7 asyst i w tym zestawieniu zdecydowanie przewodzi Widzewiakom.

W niedzielę jednego z goli wypracował też Mateusz Michalski, którego strzał celnie dobił Guzdek. Michalski pojawił się też w statystycznym notesie z powodu żółtej kartki. Już trzeciej w tym sezonie, dlatego podobnie jak wspomniany Guzdek oraz Marek Hanousek w przypadku kolejnego obejrzanego "żółtka" będą musieli pauzować w następnym spotkaniu. Na razie żółte światło pali się dla nich przed meczem z Koroną w Kielcach i oby tak pozostało również po piątkowym występie w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Strzelcy w drużynie Widzewa w sezonie ligowym 2021/2022:

5 - Bartosz Guzdek,

3 - Karol Danielak, Juliusz Letniowski,

2 - Paweł Tomczyk,

1 - Radosław Gołębiowski, Michał Grudniewski, Marek Hanousek, Kacper Karasek, Mateusz Michalski, Mattia Montini, Patryk Mucha, Krystian Nowak, Fabio Nunes, Patryk Stępiński, Daniel Tanżyna, Paweł Zieliński, Mavroudis Bougaidis (Chrobry Głogów - samobój).

Asystenci w drużynie Widzewa w sezonie ligowym 2021/2022:

7 - Dominik Kun,

4 - Mateusz Michalski,

2 - Juliusz Letniowski, Patryk Stępiński,

1 - Karol Danielak, Radosław Gołębiowski, Bartosz Guzdek, Marek Hanousek, Mattia Montini, Krystian Nowak, Fabio Nunes, Paweł Zieliński.

Klasyfikacja kanadyjska (gole + asysty) w drużynie Widzewa w sezonie 2021/2022:

7 - Dominik Kun,

6 - Bartosz Guzdek,

5 - Juliusz Letniowski, Mateusz Michalski,

4 - Karol Danielak

3 - Patryk Stępiński,

2 - Radosław Gołębiowski, Marek Hanousek, Mattia Montini, Krystian Nowak, Fabio Nunes, Paweł Tomczyk, Paweł Zieliński,

1 - Michał Grudniewski, Kacper Karasek, Patryk Mucha, Daniel Tanżyna.

Żółte kartki w sezonie 2021/2022:

3 - Bartosz Guzdek, Marek Hanousek, Mateusz Michalski,

2 - Juliusz Letniowski,

1 - Karol Danielak, Tomasz Dejewski, Radosław Gołębiowski, Kacper Karasek, Dominik Kun, Patryk Stępiński, Daniel Tanżyna.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 41
2 Widzew Łódź 38
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 ŁKS Łódź 29
Pełna tabela