Aktualności

Rusza Program Talent Akademii Widzewa

Klub Widzew Łódź będzie otaczać specjalną opieką najbardziej utalentowanych wychowanków. W ramach nowego projektu wytypowano właśnie pierwszą grupę jedenastu młodych piłkarzy.

Nowa inicjatywa, która zaprezentowana została podczas środowego spotkania wigilijnego Akademii Widzewa, obejmować będzie zawodników z roczników od 2001 do 2005. W ramach Programu Talent wybrani piłkarze otoczeni będą dodatkową opieką. Będą mogli liczyć między innymi na specjalne treningi, ale też pomoc w różnych innych kwestiach.

- Przygotowaliśmy specjalny program, na mocy którego będziemy rozwijać u zawodników nie tylko umiejętności piłkarskie, ale także pozostałe aspekty związane z profesjonalnym uprawianiem piłki nożnej. Pierwsze spotkanie z zawodnikami i ich rodzicami zaplanowane jest na styczeń. Wtedy wszyscy zainteresowani poinformowani zostaną szczegółowo jak wyglądać będzie realizacja programu. Zawodnicy, którzy wezmą w nim udział, będą musieli mocno się napracować, jeśli chcą w nim pozostać. Obowiązywać będą ich bowiem określone zasady i wymogi. W czerwcu nastąpi pierwsza ocena programu i rozwoju zawodników. Wierzymy, że będzie to dodatkowy bodziec motywacyjny dla wszystkich zawodników - wyjaśnia dyrektor sportowy Akademii Widzewa Marcin Płuska, który jest pomysłodawcą i autorem programu.

Co ważne, projekt ten przewidziany jest do działania w trybie rotacyjnym. Co pół roku zmieniać ma się skład personalny zawodników nim objętych. Dzięki temu każdy z piłkarzy Akademii ze wskazanych roczników, po udanej rundzie będzie miał szansę się w nim znaleźć.

W pierwszej edycji programu udział wezmą: Dawid Telestak, Patryk Glicner, Jakub Koch, Mateusz Malec, Wiktor Firasiewicz, Wiktor Daroch, Dawid Owczarek, Damian Związek, Szymon Mirowski, Patryk Banasiak i Maksymilian Łukasik.

WIGILIA AKADEMII WIDZEWA (GALERIA)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pierwszy trening 12.06.2019

Pierwszy trening 12.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela