Aktualności

Rośnie przewaga rezerw Widzewa

Zespół Jakuba Grzeszczkowskiego pokonał w niedzielę Włókniarza Pabianice 5:0 i umocnił się na pozycji lidera łódzkiej klasy okręgowej.

Łodzianie z uwagi na rozegranie w sobotę meczu domowego przez pierwszy zespół Widzewa, w spotkaniu drugiej drużyny mogli skorzystać z piłkarzy z kadry Marcina Kaczmarka, którzy przeciwko Pogoni Siedlce nie zagrali lub wystąpili w mniejszym wymiarze czasowym. Wzmocniony Widzew II pewnie pokonał siódmego w tabeli Włókniarza Pabianice 5:0. Na listę strzelców wpisali się w tym meczu: Rafał Wolsztyński, Christopher Mandiangu, Łukasz Zejdler, Marcel Sieroń i Filip Mihaljević.

Było to już dziesiąte zwycięstwo zespołu w dziesięciu meczach ligowych. Drużyna Jakuba Grzeszczakowskiego jest zdecydowanym liderem łódzkiej klasy okręgowej. Znajdująca się za jej plecami Stal Głowno w miniony weekend przegrała u siebie z GKS-em Ksawerów i traci do Widzewa II już pięć punktów. Czerwono-biało-czerwoni mają też zdecydowanie najlepszy bilans bramkowy w stawce (53-4). Następny mecz ligowy łodzianie rozegrają w sobotę 19 października w Rosanowie z tamtejszym LKS-em. Wcześniej jednak, w środę 16 października, Widzew II zmierzy u siebie z czwartoligowymi Zjednoczonymi Stryków z rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski.

Widzew II Łódź - Włókniarz Pabianice 5:0 (2:0)

Bramki: Rafał Wolsztyński (21’), Christpher Mandiangu (28’), Łukasz Zejdler (32’), Marcel Sieroń (57’), Filip Mihaljević (67’).

Skład Widzewa II: Patryk Wolański - Łukasz Turzyniecki, Kamil Piskorski, Sebastian Rudol, Marcel Pięczek, Christopher Mandiangu (46' Kamil Drążczyk), Marcel Gąsior (55' Dawid Telestak), Łukasz Zejdler (60' Filip Mihaljević), Michael Ameyaw (75' Maciej Malinowski), Adam Radwański (46' Marcel Sieroń), Rafał Wolsztyński.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Stal Głowno - Widzew II Łódź 18.09.2021

Stal Głowno - Widzew II Łódź 18.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 19
3 Miedź Legnica 15
4 ŁKS Łódź 14
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 12
6 GKS Tychy 11
7 Odra Opole 11
Pełna tabela