Aktualności

Przedstawiciele Akademii Widzewa z wizytą w Rawie Mazowieckiej

Z młodzieżowymi sekcjami RKS-u Mazovii Rawa Mazowiecka spotkali się Damian Radowicz oraz Marcin Płuska. Młodzi adepci futbolu mieli okazję wziąć udział w treningu oraz wysłuchać wykładu.

Prelekcję dotyczącą zdrowego odżywania oraz konsekwencji w realizacji marzeń poprowadził Damian Radowicz, trener przygotowania fizycznego w Akademii Widzewa. Młodzież mogła obejrzeć krótki film przedstawiający historię byłego zawodnika Widzewa, następnie opowiedział on m.in. o motywacji, treningu oraz odżywianiu. - Mówiłem młodym zawodnikom, jak ważna jest motywacja i chęci do działania. Mogli dowiedzieć się, jakie znaczenie dla sportowca ma żywienie, a także jak podchodzić do treningów - mówi Damian Radowicz.

Po wykładzie przedstawiciele Akademii przeprowadzili trening specjalnie dla drużyn młodzieżowych Mazovii. Nie zabrakło na nim oczywiście ćwiczeń z piłką. Na koniec młodzież z Rawy Mazowieckiej zagrała mecz, a w jednej z drużyn wystąpił Damian Radowicz. - Było to bardzo udane spotkanie. Młodzi zawodnicy byli bardzo zaangażowani w trening i z zainteresowaniem wysłuchali wykładu. Na pewno jeszcze w tym roku nie raz spotkamy się z młodymi zawodnikami Mazovii - dodaje Marcin Płuska, koordynator ds. klubów partnerskich Akademii.

Wydarzenie zostało bardzo pozytywnie przyjęte także przez jego gospodarzy. - To świetna sprawa. Bardzo zadowoleni byli zarówno młodzi zawodnicy, jak i ich rodzice. Chcielibyśmy częściej prowadzić takie akcje - mówi Bartosz Chinowski, prezes Mazovii.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 17.04.2019

Trening 17.04.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 54
2 Widzew Łódź 50
3 Olimpia Grudziądz 47
4 Elana Toruń 47
5 GKS Bełchatów 45
6 Górnik Łęczna 43
7 Stal Stalowa Wola 41
Pełna tabela