Aktualności

Pracowity grudzień Akademii Widzewa

Młodzieżowe drużyny Widzewa i ich trenerzy, mimo zakończenia tegorocznych zmagań ligowych, grudzień spędzają intensywnie, w pełni wykorzystując ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia.

Czas po zakończeniu oficjalnych rozgrywek był okazją do rozegrania meczów sparingowych z drużynami, z którymi zespoły z regionu rzadko mają okazję rywalizować. W ostatnim tygodniu drużyny Akademii Widzewa rywalizowały sparingowo m.in. z młodzieżą Legii Warszawa, Escoli Varsovii, Stomilu Olsztyn czy ukraińskich Karpat Lwów, ale też z seniorami IV-ligowej Warty Sieradz. Mierzyli się również z występującymi w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów piłkarzami UKS-u SMS-u Łódź. Wszystkie te gry kontrolne były ciekawymi, niedostępnymi na co dzień dla młodych piłkarzy z Łodzi i okolic doświadczeniami, które są ważnym elementem podnoszenia umiejętności młodych widzewiaków.

W grudniu nie próżnuje również kadra szkoleniowa Akademii Widzewa, która nie tylko szkoli młodzież, ale też stawia na rozwój i wymianę doświadczeń. W miniony weekend zorganizowano dwa spotkania warsztatowe, jedno dla trenerów z Akademii, drugie dla szkoleniowców z klubów partnerskich. Oba obfitowały w wiele ciekawych rozmów i pozwoliły poszerzyć ich uczestnikom posiadaną wiedzę.

Widzewska młodzież, z wyłączenim dwóch najstarszych grup, które pracowały do piątku, swoje treningi odbywa do środy 18 grudnia. Dzień wcześniej, we wtorek, na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 zorganizowane zostanie spotkanie świąteczne Akademii Widzewa. Następnie rozpocznie się trwająca do 7 stycznia przerwa świąteczna. Co ważne, na okres bez treningów każdy z młodych piłkarzy otrzymał specjalną rozpiskę dotyczącą pracy indywidualnej, której stopień zaawansowania zależy od wieku zawodnika.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela