Aktualności

Pora na najważniejsze mecze - weekend Akademii Widzewa

Większości kibiców dwa ostatnie dni tygodnia kojarzą się z czasem wolnym, ale w piłkarskim świecie to właśnie w weekend jest najwięcej pracy. Nie inaczej jest w Akademii Widzewa.

Decydujące o ostatecznym kształcie tabeli mecze czekają nas w Łodzi i Bełchatowie. Na spotkanie z drużyną rezerw przyjedzie lider IV ligi łódzkiej - Warta Sieradz. Zdecydowanie najlepsza jak do tej pory ekipa na piątym poziomie rozgrywkowym przegrała w tym sezonie tylko jedno spotkanie i sieradzanie będą bardzo wymagającym rywalem dla podopiecznych Patryka Czubaka. Trener Widzewa II Łódź gościł w ostatnią środę w audycji Młodzieżówka na antenie Widzew.FM - w rozmowie z Antonim Figlewiczem tłumaczył, w jaki sposób pracuje ze swoimi podopiecznymi i na co liczy jego drużyna w trwającej kampanii ligowej.

PRZECZYTAJ FRAGMENT ROZMOWY Z PATRYKIEM CZUBAKIEM lub POSŁUCHAJ CAŁEJ AUDYCJI W WIDZEW.FM

Ważne spotkanie czeka również zawodników Jakuba Grzeszczakowskiego - juniorzy starsi zmierzą się w meczu na szczycie I ligi wojewódzkiej z PGE GKS-em Bełchatów, a rezultat tego meczu będzie decydujący w walce o awans na wyższy poziom rozgrywkowy. Nieco inne, choć równie trudne spotkanie czeka zespół U-17, który podejmie outsidera Centralnej Ligi Juniorów - Ząbkowię Ząbki. Ostatnie wyniki łodzian pokazują, że walka o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie toczyła się do samego końca i tym bardziej czerwono-biało-czerwonym powinni postarać się w weekend o kolejne trzy punkty.

Do Bełchatowa wybierze się również rocznik 2006, który nie walczy co prawda o awans, ale podopieczni Sebastiana Madery potrafią postawić trudne warunki każdemu rywalowi. W sobotnim meczu Widzewiacy nie będą może faworytem, ale drużyna U-16 nie będzie łatwym przeciwnikiem dla bełchatowian. Swoje mecze zagrają również trampkarze - ekipa U-15 zmierzy się na wyjeździe z WKS-em Wieluń, a obie drużyny do lat czternastu zagrają przy Małachowskiego.

Ciekawie zapowiada się również weekend młodzików Widzewa. Do Łodzi przyjadą gracze z Tomaszowa Mazowieckiego i Różycy, a najmłodsze ekipy w strukturach widzewskiej Akademii zagrają na wyjazdach z UKS-em SMS-em Łódź i Stalą Głowno.

Ligowe mecze drużyn Akademii Widzewa w najbliższy weekend:

Widzew II Łódź - Warta Sieradz (sobota, 15:00, dom)

PGE GKS Bełchatów U-19 - Widzew Łódź U-19 (sobota, 10:00, wyjazd)

Widzew Łódź U-17 - Ząbkovia Ząbki U-17 (sobota, 14:30, dom)

PGE GKS Bełchatów U-16 - Widzew Łódź U-16 (sobota, godz. 12:00, wyjazd)

WKS Wieluń U-15 - Widzew Łódź U-15 (sobota, 10:00, wyjazd)

Widzew Łódź U-14 - Warta Sieradz U-14 (sobota, 12:00, dom)

Widzew II Łódź U-14 - UKS SMS II Łódź U-14 (sobota, 9:30, dom)

Widzew Łódź U-13 - Lechia Tomaszów Mazowiecki U-13 (sobota, 17:00, dom)

Widzew II Łódź U-13 - LKS Różyca U-13 (sobota, 18:30, dom)

UKS SMS II Łódź U-12 - Widzew II Łódź U-12 (sobota, 13:00, wyjazd)

Stal Głowno U-12 - Młody Widzew (niedziela, 13:00, wyjazd).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 41
2 Widzew Łódź 38
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 ŁKS Łódź 29
Pełna tabela