Aktualności

Ponad 700 osób na treningu otwartym Akademii Widzewa

W ramach 595. urodzin Łodzi w niedzielę w ośrodku treningowym w Parku 3 Maja Widzew zaktywizował kilkuset najmłodszych mieszkańców miasta włókniarzy.

29 lipca, w ramach obchodów 595. urodzin Łodzi w bazie treningowej Widzewa odbył się specjalny trening otwarty dla dzieci z roczników 2008-2011 i młodszych. Podczas zorganizowanych przy współpracy klubu i miasta zajęć w ośrodku szkoleniowym przy ul. Małachowskiego zjawiło się ponad 700 osób. Za przebieg treningów odpowiadało dziewięciu trenerów Akademii Widzewa, których pracę koordynował dyrektor Marcin Płuska.

Najmłodsi mogli się sprawdzić w kilku różnych dla rozwoju piłkarza, aspektach. Ćwiczyli między innymi kontrolę piłki i przyjęcie kierunkowe. Pod względem treści i jakości zajęcia stały na bardzo wysokim poziomie. Mimo niesprzyjającej, zmiennej pogody w treningach wzięło udział kilkuset dzieciaków wspieranych przez ich najbliższych. Aktywny wypoczynek dla wielu z nich może być początkiem pięknej przygody piłkarskiej. Kierownictwo Akademii w najbliższym czasie planuje bowiem uruchomić nabór do roczników 2008-2011 i stworzyć w tych kategoriach wiekowych własne drużyny.

- Nasi trenerzy wykonali świetną robotę. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu uczestnicy zajęć mogli poznać sposób pracy Akademii i sprawdzić swoje możliwości. Wszystko odbywało się w rodzinnej, sympatycznej atmosferze, co na pewno zachęci najmłodszych łodzian do aktywnego uprawiania sportu. Miejmy nadzieję, że właśnie w Widzewie. Cieszę się, że tylu młodych ludzi spędziło z nami wyjątkową, widzewską niedzielę - wyjaśnia dyrektor Akademii Widzewa Marcin Płuska.

Treningi otwarte, w podziale na dwie grupy (2008-2009 i 2010-2011 oraz młodsi), poprzedził mecz towarzyski Widzewa z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Przyszli piłkarze mogli więc zobaczyć w akcji, ale też spotkać i poznać bliżej, zawodników pierwszego zespołu czerwono-biało-czerwonych. Poza tym organizatorzy przygotowali dla nich szereg atrakcji, dzięki czemu niedziela upłynęła im nie tylko pod znakiem rywalizacji czysto sportowej.

PEŁNA GALERIA Z OTWARTEGO TRENINGU AKADEMII WIDZEWA (ZOBACZ)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela