Aktualności

Podsumowanie 13. kolejki Fortuna 1 Ligi

Zwycięstwo Puszczy i radość w Olsztynie oraz Jastrzębiu-Zdroju - za nami typowo nieprzewidywalna kolejka na zapleczu ekstraklasy.

Jedynym stałym punktem rozgrywek wydają się ostatnie zwycięstwa łódzkiego Widzewa. Zawodnicy Janusza Niedźwiedzia wygrali po raz czwarty z rzędu - tym razem w hitowym meczu z Koroną Kielce, a gola na wagę trzech punktów strzelił Mattia Montini, choć swoje trzy grosze do tego trafienia dorzucił Juliusz Letniowski. W drugim piątkowym spotkaniu doszło do niemałej niespodzianki - Puszcza wygrała w Niepołomicach, strzelając Odrze aż trzy bramki i nie tracąc nawet jednej.

W sobotę grało aż dziesięć drużyn - na własnym terenie wygrywali gracze Miedzi Legnica, GKS-u Jastrzębie i Resovii Rzeszów. W stolicy województwa podkarpackiego drugi raz w tym sezonie do własnej bramki trafił stoper Chrobrego Głogów Mavroudis Bougaidis, który wcześniej pokonał własnego golkipera na stadionie przy alei Piłsudskiego w Łodzi. Niejednego fana futbolu mógł uśpić mecz beniaminków - w spotkaniu tym nie obejrzeliśmy nawet jednej bramki, choć zarówno GKS Katowice, jak i Skra Częstochowa miały swoje okazje do pokonania bramkarzy. W ostatnim sobotnim meczu trzy punkty zabrała do domu z Bielska-Białej Sandecja - jedyną bramkę strzelił Tomasz Boczek.

Tydzień zakończył pojedynek ŁKS-u z Arką, w którym po wyrównanej walce zwyciężyli gracze z Łodzi, a serię gier zwieńczyła największa sensacja tego tygodnia. W Tychach miejscowy GKS przegrał ze Stomilem Olsztyn 1:2 i tym razem zryw w końcówce meczu nie wystarczył zawodnikom Artura Derbina nawet do zdobycia jednego "oczka".

Po trzynastu kolejkach na szczycie tabeli umocnił się Widzew, który z coraz większej wysokości spogląda na ligowych rywali. Za plecami łodzian robi się coraz bardziej tłoczno, gdyż na słabej dyspozycji Korony korzystają przede wszystkim Miedź i Sandecja. Ze strefy spadkowej uciekł Stomil, a na dno zestawienia zsunął się Górnik Polkowice.

Wyniki 13. kolejki Fortuna 1 Ligi:

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 3:0

Korona Kielce - Widzew Łódź 0:1

Resovia Rzeszów - Chrobry Głogów 3:0

GKS 1962 Jastrzębia - Górnik Polkowice 3:1

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 4:0

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz 0:1

Skra Częstochowa - GKS Katowice 0:0

ŁKS Łódź - Arka Gdynia 1:0

GKS Tychy - Stomil Olsztyn 1:2.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 41
2 Widzew Łódź 38
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 ŁKS Łódź 29
Pełna tabela