Aktualności

Piotr Kupka w Widzewie. Duże wzmocnienie Akademii

Były piłkarz Widzewa, a także szkoleniowiec między innymi Sokoła Aleksandrów Łódzki poprowadzi wiosną występującą w Centralnej Lidze Juniorów widzewską drużynę U15.

Piotr Kupka w przeszłości był piłkarzem Widzewa Łódź. Rozegrał w jego barwach w latach 1990-1994 i 2001 w sumie 30 meczów w ekstraklasie i jedno spotkanie w Pucharze Ligi. Strzelił w tym czasie jedną bramkę - Jagielloni Białystok w kwietniu 1990 roku.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Kupka zajął się pracą trenerską. Był między innymi asystentem Andrzeja Kretka, gdy ten pełnił funkcję pierwszego szkoleniowca Widzewa. Przy Piłsudskiego 138 krótko współpracował również z Czesławem Michniewiczem. W ostatnich latach znany był przede wszystkim z pracy w Sokole Aleksandrów Łódzki. Pod jego wodzą klub spod Łodzi był w ostatnich latach czołowym trzecioligowcem, utrudniając między innymi Widzewowi walkę o awans w latach 2016-2018. Pracę w Aleksandrowie Łódzkim Kupka zakończył w czerwcu 2018 roku.

Teraz doświadczony szkoleniowiec odpowiedzialny będzie za drużynę Widzewa U15, która jesienią wywalczyła awans do Centralnej Ligi Juniorów. Piotr Kupka ma dać zespołowi niezbędne doświadczenie w stawianiu pierwszych poważnych kroków przez młodych widzewiaków na centralnym szczeblu rozgrywkowym.

- Cieszę się, że Piotr Kupka przyjął naszą ofertę. To doświadczony trener, który umie ocenić potencjał zawodnika, a dzięki wielu sezonom pracy na różnych szczeblach rozgrywkowych może też ze spokojem pracować nad rozwojem piłkarzy. Warto zaznaczyć, że Kupka zna realia trenowania na niższych poziomach, gdzie zawodników trzeba piłkarsko kształtować, uczyć ich grać w piłkę. Podobnie jest w piłce młodzieżowej, gdzie najważniejszy jest rozwój - zaznacza Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa, podkreślając jednocześnie, że w wyborze trenera drużyny U15 równie istotna była widzewska tożsamość nowego szkoleniowca.

- Propozycja z Widzewa była dla mnie zaskakująca, bo do tej pory pracowałem tylko z seniorami. Rozmawiałem o tym z dyrektorem Szymańskim, ale wspólnie uznaliśmy, że moje doświadczenie może pomóc w kształtowaniu zawodników, którzy są u progu wejścia w dorosłą piłkę. To, w połączeniu z możliwością powrotu do Widzewa i szansą pozostania w nim na dłużej, by przekazywać swoje doświadczenia, przekonała mnie do podjęcia tego wyzwania - przyznaje Piotr Kupka, który w środę pierwszy raz spotkał się ze swoją nową drużyną.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela