Aktualności

Piłkarze Akademii wracają do treningów

Pierwsze po przerwie zimowo-noworocznej zajęcia Akademii Widzewa zaplanowano na wtorek 7 stycznia.

Najwcześniej do pracy wracają najstarsze roczniki. We wtorek 7 stycznia testy ruchowe FMS przejdą zawodnicy rezerw i roczników od 2001 do 2004. W czwartek te same sprawdziany czekają pozostałe drużyny. W środę zaś wszyscy piłkarze badani będą pod kątem szybkości i skoczności. Najstarsze zespoły pierwszy raz na boisko wyjdą w czwartek, a młodsze dzień później. W premierowym tygodniu przygotowań odbędą się też spotkania organizacyjne kadry szkoleniowej Akademii Widzewa z rodzicami zawodników.

Już w niedzielę 12 stycznia na zimowy obóz do Nadrzecza wyjadą widzewiacy z kategorii U12 i U13. W poniedziałek 13 stycznia do Nowej Rudy wyruszą z kolei zespoły U14 i U15. Wszystkie te drużyny podczas wyjazdowych przygotowań rozegrają po dwa mecze kontrolne. Starsze roczniki na obóz wyjadą tydzień później. W Łodzi cały okres przygotowawczy spędzą jedynie widzewskie rezerwy.

Praca z piłkarzami zaplanowana jest tak, żeby w najbliższym półroczu młodzi widzewiacy wykonali przede wszystkim kolejny skok jakościowy. - Zimowe przygotowania drużyn młodzieżowych wyglądają nieco inaczej niż pierwszej drużyny, ponieważ mają inne cele. Nas czeka praca nad adaptacją młodych organizmów do większych wymagań w dłuższej perspektywie i przystosowaniem do zwiększanych systematycznie obciążeń. Chcemy osiągnąć postęp w cyklu półrocznym - przyznał Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 55
2 Górnik Łęczna 55
3 GKS Katowice 51
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela