Aktualności

Pierwsze mecze ligowe drużyn Akademii

Piłkarska ligowa wiosna powoli rozpoczyna się także w rozgrywkach młodzieżowych. Pierwsze mecze o punkty rozegrały w weekend zespoły z roczników 2004 oraz 2007.

W sobotę Widzew z rocznika 2004 podejmował w Łodzi Ceramikę Opoczno w ramach rozgrywek I ligi wojewódzkiej C1 trampkarzy. Zespół Bartosza Bieleckiego nie miał żadnych kłopotów z rywalem i wygrał 10:0, choć szkoleniowiec młodych widzewiaków nie był do końca zadowolony ze spotkania. - Pierwszy mecz w tej rundzie na pewno się odbył i chyba tyle w tym temacie należy powiedzieć. Gdyby nie nasza indolencja strzelecka, wynik byłby dwa razy wyższy - powiedział.

Widzew Łódź 2004 - Ceramika Opoczno 10:0

Bramki: Damian Związek - 4, Mateusz Saganiak - 2, Mateusz Zielecki - 2, Szymon Szymczak, Filip Zawadzki.

Skład Widzewa: Marcel Buczkowski, Cezary Cichal, Dawid Owczarek, Jakub Miziołek, Mateusz Saganiak, Szymon Mirowski, Kamil Zadka, Szymon Szymczak, Filip Zawadzki, Damian Związek, Patryk Kowasz oraz Mateusz Zielecki, Kamil Jakubowski.

O pierwsze w tym sezonie punkty w ramach 1. grupy łódzkiej ligi młodzików D2 z Jagiellonią Tuszyn rywalizowała drużyna trenera Dariusza Nawrockiego. Widzewiacy z rocznika 2007 wygrali to spotkanie 7:0. - Jestem zadowolony z gry zespołu w pierwszym meczu ligowym rundy wiosennej. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy sporo sytuacji bramkowych. Do poprawy jest jednak skuteczność, nad którą będziemy cały czas pracować -powiedział trener Nawrocki.

Jagiellonia Tuszyn - Widzew Łódź 2007 0:7

Bramki: samobójcza, Filip Zarychta - 2, Krzysztof Supera, Dawid Juga, Michał Jędraszczyk, Patryk Szabela.

Skład Widzewa: Jan Dominiak, Filip Zarychta, Marcel Bezat, Kacper Sawko, Dawid Pietrzko, Krzysztof Supera, Maciej Szpura, Patryk Szabela Daniel Tutaj oraz Karol Kulik, Michał Jędraszczyk, Jakub Dryzner, Michał Szpura, Dawid Juga, Maciej Sowiński.

Zgodnie z harmonogramem, w ubiegły weekend pierwszy mecz o punkty miała zagrać również drużyna Widzewa z rocznika 2002. Ceramika Opoczno, która miała być przeciwnikiem łodzian, poprosiła jednak o zmianę terminu spotkania.

W najbliższą niedzielę ligową rywalizację wznowią juniorzy starsi oraz juniorzy młodsi z rocznika 2003.

Fot. Marcin Buczkowski, https://www.facebook.com/KochamWidzew2004/

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Więcej Niż Sport Łódź 12.10.2019 (U14)

Widzew Łódź - Więcej Niż Sport Łódź 12.10.2019 (U14)

Tabela rozgrywek

1 Resovia 27
2 Widzew Łódź 27
3 GKS Katowice 26
4 Górnik Łęczna 24
5 Olimpia Elbląg 21
6 Bytovia Bytów 21
7 Stal Rzeszów 21
Pełna tabela