Aktualności

Pierwsza Wigilia Akademii Widzewa za nami

W środę 12 grudnia w sali kolumnowej stadionu Widzewa odbyło się pierwsze w historii spotkanie wigilijne Akademii Widzewa.

Udział w nim wzięli trenerzy, piłkarze i współpracownicy ośmiu drużyn zrzeszonych w klubowej Akademii (rezerwy pierwszego zespołu oraz roczniki od 2001 do 2007), a także widzewscy działacze z prezesem Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź Tomaszem Stamirowskim i członkiem rady nadzorczej Widzew Łódź SA, reprezentującym jednocześnie Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew", Tomaszem Figlewiczem na czele.

Gościem honorowym zorganizowanego z inicjatywy dyrektora sportowego Akademii Widzewa Marcina Płuski spotkania był ksiądz Paweł Miziołek, kapelan łódzkiego sportu, który pobłogosławił wszystkich zgromadzonych i życzył wielu kolejnych sukcesów w przyszłym roku. Wspólnie, w akademickim gronie świętowało tego dnia około dwieście osób, a wśród nich pomagający  w szkoleniu bramkarzy Maciej Humerski oraz jego młodsi koledzy z pierwszej drużyny: Marcel Pięczek i Marcin Pieńkowski, którzy wywodzą się z Akademii Widzewa.

Prowadzona przez Marcina Tarocińskiego impreza miała wymiar nie tylko świąteczny i integracyjny. W jej trakcie dokonano również podsumowania minionej rundy. Akademia liczyła w tym czasie 177 zawodników, którzy odnieśli łącznie 83 zwycięstwa, strzelając 544 gole. W środę ogłoszono też wybór drużyny roku Akademii Widzewa, którą został zespół z rocznika 2004 prowadzony przez trenera Bartosza Bieleckiego. Oficjalnie zainaugurowano również Program Talent, który służyć będzie wspieraniu najbardziej utalentowanych piłkarzy widzewskiej szkółki.

Warto dodać, że spotkanie urozmaicił pokaz piłkarskiego freestyle'u przedstawicieli Łódzkiej Grupy Mekka Street. Ponadto, piłkarze Akademii otrzymali widzewskie upominki, które Święty Mikołaj zostawił im pod choinkami dostarczonymi przez firmę "Choinki. Plantacja Sofijówka".

Nie mamy wątpliwości, że w środę miał miejsce początek kolejnej, pięknej widzewskiej tradycji. Dziękujemy gościom za obecność i wspólne świętowanie. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do sponsorów Akademii Widzewa: OSK "Tylko Widzew" i PGE oraz wszystkich wspierających widzewską młodzież osób. Wspólnie budujemy czerwono-biało-czerwoną przyszłość.

WIGILIA AKADEMII WIDZEWA (GALERIA)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Początek przygotowań do rundy wiosennej 14.01.2019

Początek przygotowań do rundy wiosennej 14.01.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 41
2 Widzew Łódź 39
3 Elana Toruń 36
4 GKS Bełchatów 34
5 Górnik Łęczna 34
6 Stal Stalowa Wola 31
7 Olimpia Grudziądz 31
Pełna tabela