Aktualności

Pechowy remis rezerw Widzewa

Drużyna Jakuba Grzeszczakowskiego podzieliła się punktami z trzecim w tabeli Zawiszą Rzgów. Dwie bramki dla łodzian zdobył Marcin Pieńkowski.

W sobotę Widzew II mierzył się na wyjeździe z Zawiszą, który w tym sezonie przegrał do tej pory zaledwie jeden mecz, wygrywając sześć pozostałych. Remis ekipy ze Rzgowa z czerwono-biało-czerwonymi był pierwszym w tym sezonie spotkaniem bez rozstrzygnięcia dla obu stron. Dla widzewiaków - dotychczasowego lidera rozgrywek - remis, choć przywieziony z wyjazdu, z trudnego terenu, jest wynikiem niewątpliwie rozczarowującym. Dwie bramki stracone po rzutach karnych sprawiły, że mimo dwóch trafień wracającego do formy po kontuzji Marcina Pieńkowskiego, Widzew II spadł w tabeli klasy okręgowej na drugie miejsce.

Oprócz wsponianego "Pienia", w drużynie rezerw zagrali tego dnia również Grzegorz Gibki, Marek Zuziak, Kacper Falon, Damian Paszliński i Bartłomiej Niedzieli z szerokiej kadry pierwszego zespołu Widzewa. Cieszyć może na pewno fakt, że dwaj ostatni, którzy do niedawna trenowali jeszcze indywidualnie, nie odczuwają już żadnych problemów zdrowotnych i mogą walczyć o powrót do kadry meczowej "jedynki".

Zawisza Rzgów - Widzew II Łódź 2:2 (1:0)

1:1 Marcin Pieńkowski 55’

1:2 Marcin Pieńkowski 77’

Widzew II Łódź: Grzegorz Gibki - Mateusz Miasopust, Damian Paszliński, Konrad Cieślak, Radosław Wawrzeniak, Marek Zuziak, Kamil Owczarczyk, Kacper Falon, Kamil Drążczyk (63’ Bartłomiej Niedziela), Kornel Stankiewicz, Marcin Pieńkowski.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela