Aktualności

Owocne sparingi drużyn Akademii Widzewa

Widzewski rocznik 2004 pokonał kolejnego rywala występującego na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów. Rok starsi koledzy ograli Widok Skierniewice.

Zespół Bartosza Bieleckiego w miniony weekend mierzył się w Warszawie z Escolą Varsovia, czwartą jesienią drużyną grupy A CLJ U15. Na boisku rankingi i przynależność ligowa nie grały jednak roli, a Widzew 2004 pokonał gospodarzy 2:1 po dwóch trafieniach Mateusza Saganiaka. To już drugi wygrany w tym roku przez widzewskich trampkarzy mecz kontrolny z rywalem z Centralnej Ligi Juniorów. Tydzień wcześniej czerwono-biało-czerwoni w takim samym stosunku rozprawili się z Polonią Warszawa.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Sprawnie funkcjonował nasz blok obronny. Rywale mieli trudność z przejściem do ataku. Dzięki temu już do przerwy prowadziliśmy 2:0. Po zmianie stron szło nam już jednak słabiej. Daliśmy się rywalom zamknąć, nie potrafiliśmy utrzymać się dłużej przy piłce i odpoczywać będąc w jej posiadaniu. Żałujemy, że nie będziemy mieć okazji grać takich meczów w lidze, ale spróbujemy wykorzystać w stu procentach wiosnę i wywalczyć awans dla kolejnego rocznika - podkreśla trener Bielecki.

Escola Varsovia - Widzew Łódź 2004 1:2 (0:2)

Bramki dla Widzewa: Mateusz Saganiak

Skład Widzewa: Marcel Buczkowski - Jakub Miziołek, Dawid Owczarek, Kacper Kotlicki, Cezary Cichal, Szymon Mirowski, Damian Związek, Kamil Jakubowski, Filip Zawadzki, Szymon Szymczak, Mateusz Saganiak oraz Kamil Zadka, Patryk Kowasz.

***

Rok starsi widzewiacy (2003) pokonali u siebie Widok Skierniewce. Rywal, w którego szeregach występują piłkarze z roczników 2002 i 2003, przegrał z łodzianami wyraźnie. Czerwono-biało-czerwoni grali odważnie w ofensywie, co przełożyło się na wiele okazji bramkowych. Bardzo dobrze radzili sobie również w grze wysokim pressingiem, znacznie ograniczając pole manewru rywalom.

Widzew Łódź 2003 - Widok Skierniewice 4:1

Bramki dla Widzewa: Wiktor Firasiewicz, Wiktor Daroch,  Cyprian Zagawa,  Przemysław Krzyczmanik

Skład Widzewa: Schmidt, Hołowatiuk, Lenart, Strumf, Jaros, Mroczek, Krzyczmanik, Zommer, Firasiewicz, Jagielski, Daroch oraz Prochoń, Wojtczak, Graussman, Słowiński, Zagawa, zawodnik testowany1, zawodnik testowany2.

***

Porażkę w miniony weekend zanotowała drużyna juniorów starszych Widzewa, która mierzyła się z UKS-em SMS-em Łódź. Gospodarze dobrze radzili sobie w pierwszej połowie, co udokumentowali bramką Dawia Telestaka, ale po zmianie stron w ich grę wdarły się chaos i niedokładność. W konsekwencji dwa proste błędy przy wyprowadzaniu ataku pozycyjnego przyczyniły się do straty dwóch goli i minimalnej porażki w całym meczu.

Widzew Łódź 2001 - UKS SMS Łódź 1:2 (1:0)

Bramka dla Widzewa: Dawid Telestak

Skład Widzewa: Mikołajczak (45’ Rutkowski) - Stopa (60’ Korpal), Mamełka (45’ Tkaczyk), Malinowski, Becht (45’ Mędrzycki), Telestak (45’ Kardas), Ławniczak, Wędzonka (45’ Chądzynski), Sejdak, Szlaski, Cieślak Jakub.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Popołudniowy trening 16.07.2019

Popołudniowy trening 16.07.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela