Aktualności

Okręgowy Puchar Polski: Widzew II gra dalej

Zespół Jakuba Grzeszczakowskiego pokonał na wyjeździe 5:1 rezerwy KS-u Kutno i zameldował się w trzeciej rundzie rozgrywek okręgowego Pucharu Polski.

W wyjściowym składzie czerwono-biało-czerwonych na spotkanie z KS-em II Kutno znaleźli się sami nastolatkowie. Najmłodszy był Mateusz Malec z rocznika 2003, najstarszy Maciej Malinowski z rocznika 2000. Mocno odmłodzona drużyna po niemrawym początku i szybko straconej bramce wzięła się błyskawicznie do roboty. Z minuty na minutę goście prezentowałli się na boisku coraz pewniej i przede wszystkim coraz lepiej piłkarsko. Do wyrównania już w 19. minucie doprowadził Mikołaj Merecz. Pełnię swojego potencjału widzewiacy pokazali jednak dopiero po przerwie. Wówczas do bramki trafiali kolejno Mateusz Malec, Michał Szcześniak (dwukrotnie) i Jakub Szlaski.

- Cały zespół zasłużył na pochwały. Młodzi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, utrzymywali się przy piłce, stwarzali sytuacje. Nie przestraszyli się, mimo że dla kilku z nich był to debiut w meczu seniorów w Widzewie - przyznał trener Jakub Grzeszczakowski, który był zbudowany postawą drużyny. 24 września odbędzie losowanie trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Następną fazę rozgrywek wstępnie zaplanowano na 16 października.

KS II Kutno - Widzew II Łódź 1:5 (1:1)

Bramki dla Widzewa: Mikołaj Merecz (19’), Mateusz Malec (51’), Michał Szcześniak (71’, 72’), Jakub Szlaski (82’).

Skład Widzewa II: Patryk Kuczborski - Maciej Malinowski, Dorian Dytry (76’ Dawid Nikodemski), Damian Pokorski, Adrian Wędzonka, Mikołaj Merecz (75’ Artur Dunajski), Jakub Koch, Michał Chądzyński, Jakub Szlaski, Mateusz Malec (55’ Wiktor Dunajski), Michał Karpicki (65’ Michał Szcześniak).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela