Aktualności

Nowy partner Akademii Widzewa

Start Brzeziny związał się partnerską umową z Akademią Widzewa. To szósty klub współpracujący z czerwono-biało-czerwonymi. - Brzeziny to miasto Widzewa - podkreśla Filip Jochman, działacz Startu.

Ze strony Akademii umowę podpisali Przemysław Klementowski i Dawid Lambrecht. Start reprezentowali Filip Jochman, dyrektor klubu i Zbigniew Zawadzki, członek zarządu.

Start Brzeziny dołączył do takich klubów, jak KS Kutno, Mazovia Rawa Mazowiecka, Włókniarz Zgierz, TMRF Łódź i Stowarzyszenie Akademia Futbolu Widzewa.

W ramach umowy Widzew zobowiązał się m.in. do przekazywania konspektów ćwiczeń, bezpłatnego szkolenia trenerów Startu zarówno w zakresie treningów, jak i właściwego odżywiania, a także zapraszania na staże szkoleniowców drużyn z Brzezin. Start zapewnił, że będzie ściśle współpracował z łodzianami oraz dbał o wysoki poziom merytoryczny treningów w oparciu o materiały Widzewa.

- Zadzwonił do nas dyrektor Marcin Płuska i złożył ofertę, obok której nie mogliśmy przejść obojętnie. Byliśmy bardzo szczęśliwi z tej propozycji. Tym bardziej że Brzeziny to od zawsze miasto Widzewa i jest tu pełno kibiców tego klubu - podkreśla Filip Jochman. - Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy dzieciaki jeszcze chętniej będą przychodzić na treningi. Bardzo liczymy też na to, że dzięki stażom w Widzewie podniesie się poziom trenerski naszych szkoleniowców. Będą mieli okazję zobaczyć, jak od środka funkcjonuje profesjonalny klub - dodaje.

W Starcie liczą też, że Widzew odwiedzi Brzeziny, jak to było w Kutnie czy Zgierzu. - Widzieliśmy jak wiele dzieciaków wzięło udział w pokazowych treningach i tak samo powinno być u nas. Magnesem na pewno jest też przyjazd zawodników pierwszej drużyny lub byłych piłkarzy - dodaje Jochman.

Seniorzy Startu Brzeziny występują w lidze okręgowej razem z rezerwami Widzewa (zagrają w Brzezinach 27 października o godz. 15:00). W klubie prowadzone są cztery grupy młodzieżowe.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela