Aktualności

Mobilna Akademia Młodych Orłów na Widzewie

Już w środę 30 maja na stadionie przy al. Piłsudskiego odbędzie się specjalne, bezpłatne szkolenie dla trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego i rodziców dotyczące treningu piłkarskiego dla dzieci i młodzieży.

Mobilna Akademia Młodych Orłów to kolejny ogólnopolski projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, którego celem jest docieranie do wszystkich regionów, w których trenerzy potrzebują wsparcia, a zdolni zawodnicy mądrego pokierowania ich rozwojem piłkarskim. PZPN widzi w tym ogromny potencjał, mogący przyczynić się do rozwoju polskiej piłki młodzieżowej i w połączeniu z pozostałymi projektami Związku przełożyć się w przyszłości na sukcesy seniorów w rywalizacji klubowej oraz w reprezentacji Polski.

W województwie łódzkim za realizację projektu odpowiadają trenerzy: Rafał Poznański i Sławomir Kraska. Prowadzone przez nich zajęcia są skierowane do najlepszych zawodników (chłopców i dziewczynek) w kategoriach: orlik (10-11 lat) i młodzik (12-13 lat).

Środowe szkolenie odbędzie się, dzięki uprzejmości Miejskiej Areny Kultury i Sportu (MAKiS), na stadionie Widzewa przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 od części teoretycznej zorganizowanej w sali konferencyjnej. Niestety, jej pojemność zmusiła organizatorów do wprowadzenia limitu uczestników. Na wykład prowadzony przez Rafała Poznańskiego i Sławomira Kraskę będzie mogło przyjść maksymalnie 70 osób. W tym przypadku kluczowa więc będzie kolejność zgłoszeń (dane kontaktowe na plakacie). Informację o znalezieniu się na liście uczestników zainteresowane osoby otrzymają za pośrednictwem SMS lub drogą mailową.

Ograniczeń nie będzie natomiast podczas zajęć praktycznych, które będą otwarte dla wszystkich chętnych. Na godz. 18:30 zaplanowano początek pokazowego treningu zawodników z kategorii wiekowej U-10, a o godz. 19:30 zacznie się gra selekcyjna rocznika U-13.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Olimpia Elbląg - Widzew Łódź 17.08.2019

Olimpia Elbląg - Widzew Łódź 17.08.2019

Tabela rozgrywek

4 Znicz Pruszków 9
5 Stal Rzeszów 9
6 Olimpia Elbląg 8
7 Widzew Łódź 7
8 GKS Katowice 6
9 Błękitni Stargard 6
10 Górnik Łęczna 5
Pełna tabela