Aktualności

Kolejny powrót do Widzewa

Wychowanek i były zawodnik Widzewa Michał Czaplarski związał się z klubem jako trener Akademii. Będzie szkoleniowcem i asystentem w dwóch grupach młodzieżowych.

Dla Michała Czaplarskiego będzie to powrót do klubu z al. Piłsudskiego w nowej roli. Wychowanek Widzewa był jednym z pierwszych zawodników, którzy trafili do Łodzi latem 2015 roku, tuż po reaktywacji klubu. W IV lidze rozegrał 32 spotkania, w których zdobył 9 goli. Po wywalczeniu awansu do III ligi i dwóch latach występów w czerwono-biało-czerwonych barwach, w czerwcu 2017 roku klub nie przedłużył z nim umowy. Trafił wówczas do Unii Skierniewice.

Teraz były kapitan Widzewa wraca już w roli trenera do Akademii Widzewa. Na mocy podpisanego dziś porozumienia będzie trenerem i asystentem w dwóch grupach młodzieżowych. Ma również przygotowaną indywidualną ścieżkę rozwoju, która pomoże określić, do pracy w jakiej kategorii wiekowej ma najlepsze predyspozycje. Klub dołoży przy tym starań, by stworzyć mu warunki do odpowiedniego rozwoju trenerskiego.

Zaczynam nową drogą w ukochanym klubie i jestem pełen nadziei. Bardzo ucieszyła mnie propozycja ze strony Widzewa. To dla mnie duża szansa i wielkie wyzwanie, ale jestem gotowy. Mam za sobą kursy trenerskie, w tym UEFA A. Wierzę, że poradzę sobie w roli trenera najmłodszych piłkarzy. Chcę w pełni poświęcić się pracy szkoleniowej. Z nią wiążę swoją przyszłość. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego miejsca na rozpoczęcie tej ścieżki - przyznał Czaplarski, który w czwartek 4 lipca będzie jednym z gości kolejnego odcinka emitowanego przez WidzewTV programu #Piłsudskiego138.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela