Aktualności

Marka WOWP na dłużej z Akademią Widzewa

Podczas wtorkowej konferencji prasowej oficjalnie ogłoszone zostało zawarcie nowej umowy sponsorskiej między OSK "Tylko Widzew", a w klubem dotyczącej sponsorowania Akademii Widzewa.

Marka Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy zarządzana jest przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew", ale jej akcjonariuszami są wszyscy zainteresowani kibice, którzy chcą wspierać finansowo klub. Inicjatywa zrodziła się już w 2013 roku, a od stycznia 2018 jest sponsorem strategicznym Akademii Widzewa. Tak będzie również przez najbliższy rok, co potwierdziła nowa umowa, o której mowa była podczas wtorkowej konferencji prasowej na stadionie Widzewa.

Podczas spotkania z mediami przedstawiciele zarządu OSK "Tylko Widzew" - Magdalena Kołecka i Marcin Lefik - podsumowali dotychczasowe efekty działań fanów czerwono-biało-czerwonych w ramach WOWP, wyjaśniając między innymi, że w trakcie obowiązującego od półtora roku porozumienia Akademia Widzewa liczyć mogła na wsparcie w wysokości prawie trzystu tysięcy złotych.

- Środki przekazywane klubowi przez WOWP przeznaczane są między innymi na wynajem obiektów sportowych, opiekę trenerską i medyczną, transport czy sprzęt sportowy. Wspólnie organizujemy również różnego rodzaju inicjatywy dotyczące chociażby realizacji programów szkoleniowych czy programów oceny pracy trenerów. Naszym marzeniem, może trochę na wyrost, jak nam się pierwotnie wydawało, było wychowanie reprezentanta Polski i miniony sezon pokazał, na przykładzie Marcela Pięczka, który zadomowił się w pierwszej drużynie, ale zadebiutował też w drużynie narodowej do lat 19, że jest to możliwe - przyznał Marcin Lefik. - Początki WOWP sięgają 2013 roku. My zostaliśmy poproszeni o koordynowanie akcji. Założyliśmy subkonto, ułożyliśmy regulamin. Wszystkie środki trafiające na ten cel trafiają do klubu. Nawet opłaty związane z prowadzeniem akcji pokrywamy z naszych środków - wyjaśniła Magdalena Kołecka, dziękując za zaangażowanie wszystkim wpłacającym pieniądze osobom.

Zaangażowanie i wsparcie kibiców poprzez WOWP i pomoc OSK "Tylko Widzew" docenia klub. Prezes Martyna Pajączek cieszy się, że fani klubu inwestują w jego przyszłość, skupiając się na tworzeniu odpowiednich warunków rozwoju dla najmłodszych widzewiaków, ale dbają nie tylko o ich sportową formę. - OSK "Tylko Widzew" to stowarzyszenie, które robi fantastyczne rzeczy, zwłaszcza w obszarze społecznym funkcjonowania klubu, który chcielibyśmy rozwijać. Chciałabym, że ta organizacja, która świetnie radzi sobie od wielu lat, byłą inspiracją dla innych i wzorem na to, jak można angażować ludzi w dobre, pożyteczne działania w tym naszym widzewskim otoczeniu - przyznała prezes Pajączek.

Wizja i rozwój Akademii Widzewa prowadzonej przez dyrektora Macieja Szymańskiego opierają się o stały i systematyczny wzrost. W związku z tym mocne podstawy organizacyjne, za którymi stoi długofalowa współpraca ze sprawdzonymi partnerami, są niezbędne.

- Po pierwszych tygodniach widać świetne nastawienie ludzi do działania, istotne jednak by występowała systematyka i proces rozwoju był rozłożony na etapy zgodnie z tym, na jakim poziomie jest akademia od strony organizacyjnej jak i sportowej. Trzeba mieć przy tym spokój i wytrwałość, ponieważ przed nami długi proces edukacyjny, który powinien obejmować trenerów, rodziców, zawodników oraz środowisko skupione wokół klubu. Niezbędne jest stałe podnoszenie standardów, które maja przejawiać się w opiece nad zawodnikami na coraz wyższym poziomie. Do tego wymagany jest ukształtowany sztab szkoleniowy, zawodnicy z nastawieniem na rozwój oraz twarde rzeczy, takie jak infrastruktura, programy analityczne, nowe technologie czy po prostu sprzęt treningowy. Na to potrzeba cierpliwości i świadomości, że Akademia jest wieczną pracą u podstaw - podkreślił dyrektor Szymański.

PODSUMOWANIE DOTYCHCZASOWEJ WSPÓŁPRACY KLUBU Z OSK "TYLKO WIDZEW" W RAMACH WOWP (POBIERZ PDF)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela