Aktualności

Marcel Sieroń w #Piłsudskiego138: Bycie kapitanem to dla mnie wyróżnienie

Jednymi z gości ostatniego odcinka programu #Piłsudskiego 138 byli Jakub Grzeszczakowski i Marcel Sieroń, czyli trener i kapitan drużyny rezerw. Podczas wizyty w studiu opowiedzieli o specyfice pracy w drugim zespole.

Drugi zespół Widzewa zanotował doskonały początek rozgrywek. Młodzi widzewiacy zwyciężyli we wszystkich jedenastu kolejkach, dzięki czemu łodzianie pewnie liderują w tabeli łódzkiej klasy okręgowej. Ważnym ogniwem drużyny jest jej kapitan, Marcel Sieroń. - Bycie kapitanem drugiej drużyny to dla mnie spore wyróżnienie i z dumą reprezentuję ją na boiskach ligowych. Mogę powiedzieć, że jest dla mnie duża sprawa - podkreślił Sieroń w studio WidzewTV.

Zawodnik imponuje w tym sezonie skutecznością na boisku, co może dziwić gdyż jego nominalna pozycja to... środkowa obrona. - W zeszłym sezonie byłem tam ustawiany, ale teraz gram trochę wyżej, na pozycji numer 6 lub 8. Udało mi się też strzelić kilka bramek. Jestem zadowolony ze swojej postawy. Mam nadzieję, że w nadchodzącym meczu ze Stalą Głowno pokażemy się z dobrej strony i pokażemy się z dobrej strony - dodał zawodnik urodzony w roku 1999, który w Widzewie trenuje już od 13 lat.

- Marcel jest jednym z zawodników, którzy mają najdłuższy staż w drużynie. Jest też jednym z najstarszych w tej grupie, więc był to naturalny wybór. Istotne były też jego cechy charakteru, takie jak nieustępliwość czy determinacja w dążeniu do celu. Jest też świadomy tego, że dzięki ciężkiej pracy można osiągnąć sukces, więc jest przykładem dla młodszych chłopaków. Jednocześnie Marcel, mimo tego że pobudza i motywuje kolegów do działania, jest też osobą, która wprowadza dużo spokoju na boisku - komplementował swojego zawodnika w rozmowie z Arkadiuszem Stolarkiem trener Jakub Grzeszczakowski.

Najbliższy mecz rezerwy  rozegrają w niedzielę o 11:00, a ich przeciwnikiem będzie zespół Stali Głowno. Cały odcinek programu #Piłsudskiego 138, w którym gośćmi byli również członkowie ekipy tworzącej widzewską telewizję, możecie obejrzeć na oficjalnym kanale WidzewTV w serwisie YouTube (SUBSKRYBUJ).

PRZECZYTAJ TEŻ: Dwieście transmisji meczów w WidzewTV


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela