Aktualności

Marcel Pięczek powołany do reprezentacji Polski

Utalentowany widzewiak znalazł się na liście 21 zawodników wskazanych przez selekcjonera Polski U19 Dariusza Gęsiora.

Kariera piłkarska ledwie 17-letniego Marcela Pięczka rozwija się w najlepsze. Młody zawodnik, który w kwietniu podpisał zawodowy kontrakt z Widzewem, jako jeden z pierwszych wychowanków klubowej Akademii, jeszcze w poprzednim sezonie zadebiutował w pierwszym składzie czerwono-biało-czerwonych.

- Pamiętam, że jak Marcel przechodził do nas z UKS-u SMS-u Łódź dwa lata temu nie było wcale tak łatwo go pozyskać, bo już wtedy kręciło się wokół niego kilka ciekawych klubów. Cieszę się, że to nam się udało. Pięczek szybko stał się wiodącą postacią mojej drużyny, później kapitanem. Obiecałem mu, że będzie mógł się u nas rozwijać, dlatego jestem dumny z tego, że wykorzystuje swoją szansę - przyznaje Radosław Wasiak, trener juniorów starszych Widzewa.

Jesienią Pięczek wykonał duży krok naprzód i stał się ważnym zawodnikiem drużyny seniorów, występując w 9 z 12 dotychczasowych meczów ligowych. W tym czasie aż sześciokrotnie trener Radosław Mrowczkowski postawił na niego w wyjściowej jedenastce Widzewa, mocno przyczyniając się do dalszego rozwoju zawodnika. Jego atutem, obok umiejętności czysto piłkarskich, jest na pewno również wszechstronność. Nominalnie środkowy pomocnik na boiskach drugiej ligi występuje na pozycji lewego obrońcy i zbiera za swoją grę bardzo pozytywne recenzje.

Dobrą formę młodego zawodnika dostrzegł Dariusz Gęsior. Były zawodnik Widzewa, a obecnie trener reprezentacji Polski do lat 19, powołał w poniedziałek Pięczka do kadry, która w najbliższym czasie zagra dwa mecze towarzyskie, z Macedonią (11.10.2018 r. o 15:00) i Walią (15.10.2018 o 17:00). Zgrupowanie reprezentacji odbędzie się w dniach 7-16 października w Bełchatowie.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela