Aktualności

Koniec ferii w Akademii Widzewa

Zakończenie ferii zimowych w województwie łódzkim zbiegło się w czasie z powrotem zespołów Akademii Widzewa do normalnego cyklu przygotowawczego.

Drużyny Akademii mają za sobą bardzo intensywny i ciekawy okres ferii zimowych. Młodzi piłkarze spedzili ten czas na obozach przygotowawczych, mierząc się z zespołami z innych okręgów. Przypomnijmy, że łodzianie rywalizowali m.in. ze Stalą Rzeszów, UKS-em Varsovią i Akdemią Piłkarską Sanok.

Sparingi rozegrano także w minionym tygodniu, a starcia z rówieśnikami zanotowały zespoły U16 i U17, które na koniec obozu w Nowej Rudzie zagrały dwumecze z drużynami FC Wrocław i Lechią Dzierżoniów. Rywalizacja z wrocławianami zakończyła się wynikami odpowiednio 2:2 (U16) i 2:1 (U17), natomiast spotkania z Lechią przyniosły wysokie zwycięstwa widzewiaków. Swój mecz sparingowy rozegrały również rezerwy Widzewa, które musiały uznać wyższość Andrespolii Wiśniowa Góra 3:2.

Czas spędzony na obozach był nie tylko świetną okazją do gry z wymagającymi rywalami oraz do kolejnej serii treningów, ale również możliwością do integracji wewnątrz drużyn i wielu rozmów trenerów z zawodnikami, co pomaga w odpowiednim wsparciu młodych piłkarzy. Zawodnicy w sytuacjach nieformalnych mogli wymienić kilka zdań ze swoimi szkoleniowcami i poradzić się odnośnie dalszego rozwoju oraz poprawy mankamentów w grze.

Wraz z nadejściem końca ferii ostatnie drużyny Akademii wróciły do Łodzi ze swoich obozów. Teraz wszyscy pracować będą już na miejscu według tygodniowych mikrocykli wieńczonych weekendowymi grami kontrolnymi.

TRENING ŁĄCZONY U16-U17 NA ZDJĘCIACH (ZOBACZ)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela