Aktualności

Kolejni trzecioligowcy sprawdzą formę Widzewiaków

Na zakończenie drugiego tygodnia zimowych przygotowań piłkarze Widzewa Łódź rozegrają czwarty, a trzeci w ciągu czterech ostatnich dni, mecz sparingowy. Po raz trzeci w tym roku ich rywalem będzie zespół z III ligi.

Tym razem łodzianie zmierzą się z Polonią Warszawa, która obecnie zajmuje 3. miejsce w tabeli grupy 1 III ligi. Zespół prowadzony przez byłego piłkarza Widzewa, Wojciecha Szymanka, w 18 meczach ligowych rundy jesiennej zanotował 10 zwycięstw oraz po 4 remisy i porażki. Strzelił w nich 32 gole, a stracił 18.

W stołecznym zespole nie brakuje doświadczonych zawodników, jak na przykład obrońca Grzegorz Wojdyga, pomocnik Łukasz Piątek oraz napastnik Rafał Kujawa. W kadrze trzecioligowca odnajdziemy również byłego Widzewiaka. To obrońca Tomasz Wełna, który jesienią należał do jednych z podstawowych zawodników Polonii.

Klub z Warszawy rozpoczął zimowe przygotowanie kilka dni wcześniej (4 stycznia) niż łodzianie, ale dotąd Polonia rozegrała tylko jeden sparing. W poprzednią sobotę zmierzyła się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i wygrała 2:0 po bramkach Rafała Kujawy i Patryka Paczuka. Kilka dni później to Widzewiacy zagrali z Pogonią, którą pokonali 3:1 w sparingu rozegranym w minioną środę.

Teraz Widzew Łódź zagra z Polonią, z którą po raz ostatni spotkał się dwa lata temu, w styczniu 2019 roku. Wtedy, w sparingu rozegranym w Uniejowie, łódzka drużyna pokonała rywala ze stolicy 3:1, a bramki strzelali Kacper Falon i Przemysław Banaszak. Co ciekawe, w tamtym sprawdzianie w drużynie Widzewa zagrał wspomniany Wełna, obecnie zawodnik Polonii. Wtedy na boisku pojawiło się 21 Widzewiaków, z których w obecnej kadrze zespołu znajduje się już tylko Michael Ameyaw.

W sobotnim sparingu trener Enkeleid Dobi ma sprawdzić w grze grupę młodych piłkarzy, którzy w ostatnich dniach przebywali na testach w zespole Widzewa Łódź. Są to 18-letni obrońca Mateusz Bienias (Drukarz Warszawa), 17-letni pomocnik Cezary Polak (Escola Varsovia) oraz Krystian Białas, 19-letni napastnik Pelikana Łowicz.

W meczu z Polonią może też zagrać Przemysław Kita, którego zabrakło w piątkowym sparingu z Wartą Poznań. Sztab szkoleniowy zespołu Widzewa nie chciał narażać zawodnika na zbyt duże obciążenia w pierwszym okresie jego powrotu na boisko po kontuzji z powodu zmiany rodzaju murawy z dnia na dzień podczas sparingów łodzian rozgrywanych w tym tygodniu.

Sparing Widzew Łódź - Polonia Warszawa rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:00 na sztucznym boisku w ośrodku treningowym przy ulicy Małachowskiego. Z powodu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, mecz zostanie rozegrany bez udziału kibiców. Fani Widzewa będą mogli objerzeć mecz w telewizji. Transmisję ze spotkania z Polonią przeprowadzi WidzewTV. Będzie ona bezpłatna i dostępna na stronie internetowej WidzewTV oraz w kanale klubowej telewizji w serwisie YouTube. Mecz skomentuje Dariusz Postolski.

Przypominamy również, że w trakcie transmisji dostępna będzie możliwość dobrowolnego wsparcia WidzewTV poprzez wpłatę jednej z trzech zaproponowanych kwot (5 zł, 10 zł, 15 zł) lub określonej przez siebie sumy bezpośrednio w panelu klubowej telewizji pod adresem tv.widzew.com/wspieraj.

Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów transmisji z meczów sparingowych Widzewa Łódź oraz pomogą w dalszym rozwoju WidzewTV i tworzeniu własnych materiałów wideo na najwyższym poziomie.

***

Widzew Łódź - Polonia Warszawa - sobota 23 stycznia / Transmisja telewizyjna: WidzewTV, godz. 12:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 24.02.2021

Trening 24.02.2021

Tabela rozgrywek

8 Odra Opole 24
9 Puszcza Niepołomice 23
10 Chrobry Głogów 22
11 Widzew Łódź 22
12 Korona Kielce 21
13 Stomil Olsztyn 20
14 GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 16
Pełna tabela