Aktualności

Kolejni piłkarze Akademii z kontraktami

W piątek czterej zawodnicy Akademii Widzewa podpisali młodzieżowe kontrakty z klubem. Trzech z nich to przedstawiciele rocznika 2004, a jeden rocznika 2003.

W tej grupie są między innymi piłkarze, którzy do widzewskiej Akademii przybyli z zewnątrz. Jak Kacper Służałek (rocznik 2003), który do Widzewa przyszedł z KOS Victoria Częstochowa. Również Dawid Owczarek (2004) został pozyskany z innego klubu. Dwa i pół roku temu przeszedł do Akademii Widzewa z MULKS Łask. Z kolei Marcel Buczkowski (2004) i Damian Związek (2004) są od wielu lat związani z Widzewem.

Marcel Buczkowski jest bramkarzem, Dawid Owczarek gra przede wszystkim na prawej obronie, a Kacper Służałek to typowa 6-tka, czyli defensywny pomocnik. Natomiast Damian Związek ofensywnie usposobiony piłkarz występujący na pozycji 9 lub 10. Trenerzy Akademii podkreślają jednak, że na tym etapie wiekowym zawodnicy powinni mieć jeszcze alternatywne pozycje, na których również mogą podnosić poziom swoich umiejętności, żeby być jeszcze bardziej uniwersalnymi graczami w kontekście późniejszej gry w zawodowej piłce nożnej.

Podpisanie kontraktów to efekt półrocznych rozmów i obserwacji, podczas których trenerzy Akademii oceniali umiejętności zawodników, jak i ich potencjał. Końcowym etapem tego procesu jest podpisanie umów z czwórką piłkarzy ważnych do końca czerwca 2022 roku. Zdaniem trenerów to będzie odpowiedni okres do przygotowania zawodników do wejścia na kolejne etapy szkoleniowe i przejścia przez wszystkie etapy piłkarskiej edukacji w Akademii, włącznie z drugim zespołem, jak również przygotowania ich na awans do pierwszej drużyny Widzewa.

- Miesiąc temu podpisaliśmy kontrakty z zawodnikami rezerw, którzy wiedzą jaki mają postawiony cel, czyli awans do IV ligi. Dzisiaj związaliśmy się umowami z młodymi piłkarzami Akademii. To ma być bodziec nie tylko dla nich, jeśli chodzi o dalszy rozwój, ale tak naprawdę dla wszystkich zawodników Akademii, że jeżeli ktoś systematycznie pracuje, ma określone predyspozycje i umiejętności, to zostaje przez klub wyróżniony. Czy to w postaci gry starszej kategorii wiekowej, czy właśnie w formie kontraktu dla zawodników, którzy ten piętnasty rok życia ukończyli - powiedział Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 12.03.2020

Trening 12.03.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela