Aktualności

Klub zawiesza treningi i mecze Akademii Widzewa

Od czwartku 12 marca odwołane zostaną treningi i mecze towarzyskie młodzieżowych drużyn Widzewa.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo piłkarzy Akademii Widzewa, a także ich rodzin i najbliższego otoczenia, Klub podjął decyzję o zawieszeniu treningów większości grup młodzieżowych oraz odwołaniu ich najbliższych meczów towarzyskich.

Kontynuowane na razie będą jedynie zajęcia w grupach U19 i U15, z uwagi na fakt, że drużyny te uczestniczą w trwających rozgrywkach ligowych szczebla centralnego. Decyzje odnośnie ich dalszego rozgrywania podejmie w czwartek 12 marca Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. W przypadku zawieszenia Ligi Makroregionalnej i Centralnej Ligi Juniorów U15 również zajęcia w tych grupach wiekowych w Widzewie zostaną natychmiast wstrzymane.

Apelujemy jednocześnie do zawodników i ich rodziców o troskę o zdrowie i higienę osobistą, a także ograniczenie ekspozycji na jakiekolwiek ryzyko związane z możliwością rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS CoV-2, zwłaszcza że w Łodzi odnotowano już pierwszy przypadek zakażenia nim, więc niebezpieczeństwo dla regionu drastycznie wzrosło.

Zarażenie się jednostki może mieć w tym przypadku olbrzymie konsekwencje dla całej grupy. Dlatego należy maksymalnie ograniczyć zbędne kontakty i pojawianie w większych skupiskach ludzkich. O powadze sytuacji świadczą kolejne decyzje administracji państwowej dotyczące zamykania różnych instytucji, w tym szkół i przedszkoli oraz odwoływania wszelkich możliwych imprez.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 12.03.2020

Trening 12.03.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela