Aktualności

Juniorzy starsi przygotowują się do nowego sezonu

Drużyna juniorów starszych Widzewa Łódź pod okiem trenera Radosława Wasiaka przygotowuje się do nowego sezonu.

23 lipca rozpoczęła przygotowania do sezonu drużyna juniorów starszych. Trenerem zespołu, podobnie jak w poprzednim sezonie, będzie Radosław Wasiak. Szkoleniowiec będzie miał jednak do dyspozycji zupełnie inną grupę zawodników od tej, z którą pracował w sezonie 2017/2018.

Trener Wasiak przejął zespół rocznika 2001, który ostatnio prowadził Artur Sadura zajmując szóste miejsce w I lidze wojewódzkiej. Wszystko dlatego, że młodzi piłkarze z rocznika 1999 trafili do piłki seniorskiej, a rocznik 2000 został przesunięty i trenuje z rezerwami Widzewa.   

Juniorzy starsi mają już na koncie dwa mecze kontrolne. W pierwszym sparingu zremisowali 1:1 ze szkółką słynnej FC Barcelony - Escola Varsovia. Gola na wagę remisu zdobył w tym meczu Jakub Kmita, ale na pochwałę zasługuje cały zespół, ponieważ do dyspozycji trenera było tylko 11 zawodników. Natomiast 3 sierpnia podopieczni Wasiaka pokonali 5:1 Włókniarza Konstantynów, który gra w lidze okręgowej. Bramki w tym meczu zdobyli Filip Mędrzycki, Jakub Kmita, Daniel Jatczak i dwukrotnie Dawid Telestak.

Skład Widzewa w meczu z Włókniarzem: Patryk Kuczborski (46’ testowany) - Stanisław Dula, Jakub Mamełka, Ernest Ławniczak, testowany (46’ testowany), testowany (45’ Daniel Jatczak), Dawid Nieśmiałek, Dawid Telestak, Jakub Szlaski, Jakub Kmita, Filip Mędrzycki, testowany.

W środę 8 sierpnia drużyna rozegra trzeci mecz kontrolny, tym razem z seniorami z Rosanowa, którzy również występują w lidze okręgowej. 11 sierpnia ich formę sprawdzą jeszcze juniorzy z Izraela, a 18 sierpnia zespół wyjedzie na zgrupowanie do Kleszczowa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela