Aktualności

Informacje organizacyjne przed meczem z ŁKS-em Łódź

W niedzielę 24 października o godz. 18:00 Widzew Łódź zagra u siebie mecz 14. kolejki Fortuna 1 Ligi przeciw ŁKS-owi Łódź. Przypominamy najważniejsze informacje organizacyjne.

W dniu meczu z ŁKS-em Łódź fani będą mogli odbierać swoje karnety w kasie nr 2 (od godz. 14:00 do 18:00), ale ze względu na dużą liczbę klientów nie będzie to możliwe w oficjalnym sklepie Widzewa Łódź. Kasa nr 1 będzie zarówno punktem odbioru biletów, jak i punktem informacyjnym - będzie czynna od 14:00 do 19:00. W niedzielę oficjalny sklep Widzewa Łódź będzie czynny od godz. 12:00. Przed meczem zakupy będzie można również zrobić w dodatkowym namiocie handlowym, czynnym od godz. 15:00 do 21:00.

Muzeum Widzewa w niedzielę będzie czynne od 15:00 do 18:00. O 16:00 w namiocie zlokalizowanym naprzeciw sklepu odbędzie się spotkanie autorskie z Dariuszem Kurowskim i Władysławem Żmudą - autorami autobiografii trzykrotnego mistrza Polski "A Ty będziesz piłkarzem".

Zasady bezpieczeństwa związane z pandemią COVID-19

Należy pamiętać, że zagrożenie koronawirusem jest wciąż aktualne. Dlatego biorąc udział w imprezach masowych należy stosować się do zasad wynikających z obowiązującego reżimu sanitarnego i ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych:

- zgodnie z wytycznymi PZPN-u, obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez widzów (wyjątki: sprawdzenie tożsamości w punkcie kontroli dostępu do stadionu lub na żądanie stewardów, konsumpcja żywności i napojów),

- na stadion można wejść tylko za okazaniem biletu - najlepiej w wersji papierowej (samodzielny wydruk) lub opcjonalnie elektronicznej (na urządzeniu mobilnym),

- przed wejściem na stadion każdy kibic musi poddać się obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała, a także zdezynfekować dłonie udostępnionym przez Klub płynem,

- w ramach kolejek do wejścia na stadion, do punktów gastronomicznych i sanitariatów należy zachować bezpieczny dystans,

- obowiązuje ustalona kolejność opuszczania trybun po meczu, zgodnie z którą w pierwszej kolejności każdą z trybun opuszczać mogą kibice z sektorów o najniższej numeracji, czyli kolejno najpierw jednocześnie A1, B1, C1 i D1, następnie A2, B2, C2, D2 i tak dalej,

- należy stosować się do komunikatów bezpieczeństwa spikera zawodów oraz do wytycznych i uwag obsługi meczu, w tym stewardów i służb porządkowych,

- na stadion nie można wnosić żadnych pakunków (torby, plecaki), ani większych przedmiotów (np. parasoli), w dniu meczu nie będą funkcjonować również punkty depozytowe.

Weryfikacja dokumentów potwierdzających szczepienie

Każda osoba posiadająca karnet na mecze domowe Widzewa Łódź w nowym sezonie, jak również kibice, którzy zakupili bilet, mogli zaznaczyć okienko, w którym potwierdzali, czy posiadają zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19 i czy mogą je okazać.

Osoby, które zaznaczyły w systemie, że posiadają zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19 i tym samym nie są zaliczane do limitu określonego w rozporządzeniu, są zobowiązane okazać przy wejściu na stadion zaświadczenia o szczepieniu, tzw. paszport covidowy lub informację o szczepieniu z Internetowego Konta Pacjenta.

Nieokazanie dokumentu może skutkować odmową wejścia na mecz z uwagi na limit miejsc dla osób niezaszczepionych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dokumenty te nie będą zapisywane podczas weryfikacji w trakcie wejścia na imprezę masową i tym samym nie będą potem przechowywane. Jedynie dla celów bieżącej kontroli przy wejściu weryfikowana będzie autentyczność i ważność zaświadczenia.

Jak dostać się na stadion?

Dla kibiców udostępnione zostaną wszystkie wejścia na trybuny B, C i D, przy czym posiadając bilet na daną trybunę, dostać będzie się można na nią każdym prowadzącym na nią wejściem (tzn. że kibic posiadający przykładowo bilet na trybunę C wejdzie na nią każdym wejściem od nr 10 do 13 włącznie - zgodnie z załączoną mapą). Bramy stadionu zostaną otwarte o godz. 16:15.

Kibice z lóż biznesowych, a także fani posiadający wejściówki typu VIP i SUPER VIP, na stadion wejdą wejściem nr 4.

Osoby niepełnosprawne na stadion dostaną się wejściami 1 lub 7 i tylko nimi opuścić mogą stadion (kontakt do DSLO, czyli klubowego asystenta ds. osób niepełnosprawnych - 602 284 253).Tymi samymi wejściami (1, 7) wejdą na obiekt fani posiadający bilety na sektory od A1 do A5 (wejście nr 1) i od A8 do A12 (wejście nr 7), przy czym dla fanów z sektorów A5 i A8 przygotowane zostały dedykowane kołowrotki.

Przedstawiciele mediów akredytacje prasowe odebrać będą mogli w wejściu nr 6 od godziny 17:00 do godziny 18:15. Dziennikarze z akredytacjami typu "PRESS/RADIO/TV non rights" będą mogli skorzystać z trybuny prasowej zlokalizowanej na trzecim piętrze trybuny A (z wykorzystaniem miejsc w drugim rzędzie dla osób, które nie potrzebują w czasie meczu pulpitów).

Fotoreporterzy (odbiór akredytacji oraz obowiązkowych kamizelek FOTO jak wyżej - w wejściu nr 6) korzystać będą mogli jedynie z miejsc za ledami reklamowymi od strony trybuny C, na wysokości trybun D1, D2 i D3 oraz B4, B5 oraz B6. Dla fotoreporterów przygotowane zostanie pomocnicze pomieszczenie pracy mediów na parterze stadionu, w pobliżu wejścia nr 6.

Informujemy jednocześnie, że obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia do strefy 0 stadionu, czyli na płytę boiska i do jej najbliższego otoczenia, w tym wyjścia z tunelu i strefy szatni.

Osoby niepełnosprawne oraz kobiety w zaawansowanej ciąży na stadion wchodzą bez kolejki.

Uwaga! W dniu meczu ul. Smolarka będzie zamknięta dla ruchu od godz. 14:00 do 22:00.

Dla jak najsprawniejszego zapełnienia stadionu zachęcamy, by na mecz przyjść możliwie najwcześniej. W celu usprawnienia kontroli warto wcześniej przygotować bilet (najlepiej wydrukowany, opcjonalnie - na urządzeniu mobilnym), dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający szczepienie (osoby, który zaznaczyły taką opcję przy zapisie/zakupie biletu).

DO ZOBACZENIA W SERCU ŁODZI!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 41
2 Widzew Łódź 38
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 ŁKS Łódź 29
Pełna tabela