Aktualności

Informacja ws. zmian w użytkowaniu boisk w ośrodku przy ul. Małachowskiego

W minionym tygodniu na zaproszenie wiceprezydent Łodzi - Pani Joanny Skrzydlewskiej - odbyło się spotkanie, w którym ze strony spółki Widzew Łódź wzięli udział p.o. prezesa Piotr Szor, wiceprezes Michał Rydz i dyrektor Akademii Widzewa Maciej Szymański.

W trakcie spotkania, w którym uczestniczył również p.o. dyrektora Departamentu Rewitalizacji i Sportu UMŁ - Pan Sławomir Granatowski, obie strony dyskutowały na temat możliwości dopasowania harmonogramu użytkowania boisk w ośrodku przy ul. Małachowskiego do zapotrzebowania Akademii Widzewa. Spotkanie było konsekwencją zmian wprowadzonych przez MOSiR, związanych z użytkowaniem obiektu treningowego przy ul. Małachowskiego przez Akademię Widzewa od stycznia 2021 roku.

W efekcie tego spotkania, w kolejnym dniu w Urzędzie Miasta doszło do konsultacji, którym przewodniczył Pan Sławomir Granatowski. Odbyły się one pomiędzy MOSiR-em, a podmiotami użytkującymi boiska przy ul. Małachowskiego. Spotkanie miało na celu dostosowanie harmonogramu użytkowania boisk do zapotrzebowania zgłaszanego przez zainteresowane strony.

Propozycja kompromisowego rozwiązania, składana przez Klub jeszcze w grudniu 2020 roku, została ostatecznie uwzględniona, co pozwoli Akademii na dalsze prowadzenie szkolenia młodzieży w tej lokalizacji, z wprowadzeniem ograniczeń dotykających wszystkich podmiotów użytkujących obiekt.
Jest to porozumienie klubów korzystających z infrastruktury ośrodka przy ul. Małachowskiego, mogące tylko na krótką metę rozwiązać sytuację powtarzającą się każdej zimy. Bez wprowadzenia systemowych rozwiązań, uwzględniających w pełni program szkolenia największego z podmiotów, tj. Akademii Widzewa, efektywna praca z młodzieżą na obiekcie przy ul. Małachowskiego będzie utrudniona.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 24.09.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 23
2 Korona Kielce 22
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
4 GKS Tychy 18
5 ŁKS Łódź 17
6 Odra Opole 17
7 Arka Gdynia 16
Pełna tabela